Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
167 postów 4448 komentarzy

dywagator

ezaw - What God prescribed. That's the law!

Kretynizmy Anneliese Michel

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To nie Anneliese była opętana przez Szatana. To przez osoby które zniszczyły Anneliese działały szatańskie moce demoniczne. Anneliese stała się ofiarą tych szatańskich działań.

 

 

 

 

 

 

 

Kretynizmy Anneliese

 

Gdzie rozum śpi tam budzą się demony”

 

 

Tak zwane „Egzorcyzmy Anneliese” są dosyć dobrze rozpowszechnionym w dzisiejszym zglobalizowanym medialnie świecie przypadkiem mającym uczyć nas o tym czym jest opętanie.  Nic bardziej mylnego.

 

Przypadek Anneliese nie jest klasycznym przypadkiem opętania. Właściwie w ogóle nie można tutaj mówić o opętaniu. Należy natomiast mówić o zniszczeniu i kretynizmie. Systematycznym bezwzględnym zniszczeniem życia przez osoby nie mające żadnych realnych kwalifikacji. Przysłowiowe małpy z brzytwą i słonie w składzie porcelany. Było to mordowanie na raty pod osłoną szatana.

Oficjalna klasyfikacja kościelna mówi wprawdzie nie o opętaniu a o cierpieniu ekspiacyjnym. Lecz tak naprawdę to co miało miejsce nie było ani opętaniem ani cierpieniem ekspiacyjnym lecz systematycznym niszczeniem duszy (ciała) Anneliese które doprowadziło do takiego osłabienia i rozstrojenia jej organizmu że można było zrobić z nią co się podobało.

 

Podobne praktyki mają miejsce również dzisiaj w wielu miejscach świata.

 

Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli”

To co zostało zarejestrowane na taśmach i opisane było konsekwencją zniszczenia organizmu młodej dziewczyny. A więc organizmu silnego który podejmował wszelkie możliwe sposoby aby pozbyć się tego co go niszczyło. Taka bowiem jest logika działania organizmu.

Dzieła zniszczenia dokonali bezrozumni ludzie z certyfikatami medycznymi oraz jeszcze bardziej bezmyślni kapłani z diabelskimi konszachtami którzy uczestniczyli w całej farsie jaką zgotowano mocą szatana... po to aby ukryć jego sztuczki. Tak działa właśnie zło, tak działa kłamstwo które boi się poniesienia konsekwencji – jedno kłamstwo przykrywa jeszcze większym kłamstwem. Proste ale skuteczne.  

Sępy bowiem zlatują się do padliny, a duchy ludzi porozumiewają się bez słów. A to wszystko po to aby tragedia jaką przeżywała ta niewinna, nieświadoma dziewczyna nie została właściwie nazwana, aby ludzie nie poznali prawdy. Przez co zło dalej zwodzi ludzkość i prowdzi na manowce.

Lecz Duch Prawdy bada każda głebokość i nie ma nic zakrytego co by nie było odkryte.

 

Odkrywanie prawdy jest zajęciem niebezpiecznym kiedy ta prawda zagraża pozycji jakiejś mafijnej, zakonspirowanej grupie ludzi zdegenerowanych duchowo i czerpiącej korzyści z krzywdy innych. Prawda zagraża tylko tym którzy stoją po stronie szatana – kłamcom, mordercom. Mordercy zaś czynią wolę swojego ojca – szatana – zabójcy i kłamcy.

 

Korzeń tego kłamstwa jest tak głeboko ukryty że poraża wiele nieświadomych umysłów. To kłamstwo jak to kłamstwo jest fałszywie wykorzystywane w tym celu aby razić umysłu, aby straszyć ludzi i zwodzić. Zarazić i zostawić bez wyjaśnienia. Oto sposób walki szatana. Szczególnie w przypadku dzieci i jednostek słabych może to mieć niebywałe skutki odciągające ich od Boga. Ponieważ każda silna emocja, strach ma na celu sprowadzić naszą świadomość w kierunku starchu czyli braku miłości, braku obecności Boga.

Ponieważ zło jest pożądliwe, zawsze domaga się ofiary i atakuje tych którzy są bezbronni, słabi.

 

W rzeczywistości bowiem historia Anneliese to historia spokojnej, można powiedzieć że dobrej dziewczyny która została zniszczona przez głupotę rodziców oraz ludzi poddających ją sztańskim terapiom które rzekomo miało spowodować wyleczenie. Przez te psychopatyczne bezrozumne postępowanie, niekompetencję i arogancję zniszono jej duszę i życie. Zhańbiono i upokorzono. Ten proceder trwał kilka lat i dodatkowo zarejestrowane zostało to na nośnikach dźwiękowych i fotograficznie. To jest typowe działanie bezrozumnych jednostek podających się za rozumne. Demonów we własnej osobie.

 

Uświadamiając sobie prawdę o tym co się stało, co uczyniono Anneliese nie da się pozostać obojętnym, choć nie da się oddać słowami tego jakimi kretynami byli ci którzy nią zajmowali się. I jak zrobili z jej tragedii popisową wręcz broń masowej destrukcji.

 

Zbrodniczy lekarz trujący biedną dziewczynę i szatański kapłan odprawiający egzorcyzmy nad osobą której wyniszczony organizm bronił się przed tym jak go niszczono do samego końca i wołał o pomoc.

 

Demony versus Opętanie

Klasyczne opętanie jest zupełnie czymś innym i raczej nie powoduje że ktoś opętany umiera z tego powodu. Opętanie doprowadza do szkody inne osoby, najczęściej są to osoby bliskie, spokrewnione. O opętaniu należy mówić w momencie kiedy ktoś atakuje drugiego człowieka a nie sam męczy się i umiera.

 

Szczęśliwa rodzinka. Czyżby?

 

 

Warto zwrócić uwagę na pewne znaczące kwestie w życiu rodziny. Dla wielu mędrków będzie to oczywiście nic lub niewiele znaczące, lecz to właśnie zaważyło na zdrowiu Anneliese:

 

"W 1948 r. matka Anneliese urodziła nieślubną córkę, Marthę, co obłożyło rodzinę tak złą sławą, że przystępując do ołtarza musiała ona wystąpić w czarnym welonie. Kiedy w 1952 r. na świat przyszła Anneliese, jej matka zdecydowała się zacząć odpokutowywać grzechy poprzez żarliwą wiarę. Martha zmarła w wieku 8 lat w wyniku komplikacji wynikających z usunięcia guza nerki. Anneliese, która była bardzo wrażliwym dzieckiem, musiała czuć silny nacisk ze strony matki na dokonywanie pokuty"

Read more: //science-info.pl/?p=65#ixzz27gOIlorJ 

 

Najboleśniejsze są tutaj chyba słowa matki która opowiada takie głupoty że głowa boli. Bluźni Bogu i opowiada że zniszczenie jej córki to znak od Boga. Ludzie mają różne rzeczy na sumieniu, ale żeby własne dziecko wpędzić do grobu i jeszcze opowiadać że to dobrze się stało to jest już kretynizm i cięzka schizofrenia:

 

"– Wiem, że zrobiliśmy dobrze, bo widziałam na jej dłoniach znamionaChrystusa – mówi dobitnie. Miała stygmaty i był to znak od Boga, że powinniśmy przegnać demony. Anneliese umarła dla zbawienia innych dusz, w ofiarowaniu za ich grzechy. Była dobrą, kochającą i posłuszną dziewczyną. Ale kiedy została opętana działo się coś nienaturalnego, czego nie da się wyjaśni"

Czy potrzeba większego dowodu niż słowa ześwirowanej matki która doprowadziła swoją córkę do zguby? Tak, Anneliese umarła dla zbawienia innych dusz, dla odkupienia grzechów matki. Musiało się wydarzyć coś co by matkę wyprowadziło z piekła jej sumienia. A co to mogło być? Oczywiście jakaś większa tragedia i ofiara która przykryła by jej osobistą skrywaną ale wszystkim dobrze znaną hańbę. Jej własna córka posłużyła jako ofiara złożona szatanowi.      

 

 

Tylko kóry normalny umysłowo człowiek, rodzic, dopuszcza do siebie takie myśli i usprawiedliwia jeszcze ofiarą dla Boga? Czy Bóg chce ofiar z ludzi, z własnych dzieci? To szatan jest Bogiem tej opętanej kobiety. Kłamca który mieszka w jej duszy. Dlaczego żaden z księży nie wytłumaczył tej kobiecie że Bóg nie chce ofiary ale Miłosierdzia, że chce żeby życie nie gasło w głupi i tragiczny sposób lecz Bóg przebacza nawet największemu grzesznikowi.

Widać wyraźnie że problem Anneliese był problemem jej matki i to matka powinna zostać egzorcyzmowana. Sęk w tym że żaden specjalista egzorcysta nawet zielonego pojęcia nie ma o tym, bo nie ma rozeznania duchowego. 

 

Widzimy więc wyraźnie o co chodzi w tej historii. Matka swoje poczucie winy przenosiła na córkę. Przenoszenie swojego lęku - demonów - jest niczym innym jak DIABELSTWEM w czystej postaci.        

Kto powinien być egzorcyzmowany? Ten kto działa mocami diabelskimi - w tym przypadku matka, a najpewniej też ojciec. Sama Anneliese była normalną dziewczyną natomiast jej rodzice to osoby pomylone, inaczej opętane którym strach odebrał rozum. To matka i ojciec powinni być "leczeni" bo to najzwyklejsi psychopaci. Mniejsza o to w jaki sposób doszło do tego że jej rodzice byli psychopatami. W każdym razie jest to absolutnie oczywiste. Tylko nie dla "specjalistów od siedmiu boleści" - kretynów lekarzy i debili egozrocystów pozbawionych jakiejkolwiek mocy ducha i nie mających nawet najmniejszej świadomości czym jest rzeczywista moc wypędzania duchów. Co jest równoznaczne ze zdolnością rozpoznawania duchów.  

 

 

 

 

 

Jedno ze zdjęć oddających w pełni idiotyzm postępowania. 

Nakładający rękę na głowę Anneliese to zapewne egzorcysta debil któremu się wydaje że ma moc wypędzania demonów. Ta moc pewnie wylatywała z jego ręki tak jak z rąk bioenergoterapeuty wychodzą rzekomo jakieś moce. Czyste szarlataństwo. Kompletna ignorancja i niewiedza nazywana przeważnie wiedzą. 

 

 

 

Opinia ciemnego ludu

 

Część ludzi ma zadziwijący pęd do tego aby pouczać innych jak mają interpretować dane zjawiska. Chcą aby wszyscy przyjmowali ich punkt widzenia a nie żeby myśleli samodzielnie. Skąd bierze się takie postępowanie? Z niezdolności do samodzielnego myślenia. Prawda że proste? Są to tak zwani skądinąd pożyteczni idioci. Ja nazwałbym ich medium - ponieważ przekazują bezmyślnie to co wchłonęli lecz nie wiedzą tak naprawdę o czym mówią, bo nie mają rozumu i nie potrafią myśleć samodzielnie. Te osoby w rzeczy samej są to osoby opętane, bezduszne. Pewna część ludzi komentujących przypadek Anneliese próbuje wmówić innym że dziewczyna miała w sobie dusze innych zmarłych ludzi co rzekomo ma świadczyć o jakichś niewytłumaczalnych zjawiskach jakie miały miejsce w cierpieniu Anneliese. Po pierwsze jest to niezgodne z tym czego naucza Biblia. Po drugie nic takiego nie miało miejsca. Po prostu głupi ksiądz nie wiedzący co robi zaczął pytać dziewczynę której wola była osłabiona i to on wywołał te "duchy" swoją bezdenną głupotą nadwyrężając mocno osłabiony organizm dziewczyny. Nie było w tej dziewczynie żadnych duchów, żadnych dusz ani niczego nadzwyczajnego. To co się działo było jedynie efektem nieporadnego i śmiercionośnego działania lekarza i jeszcze większego kretynizmu księdza któremu coś roiło się w chorej głowie. Oni zresztą dobrze wiedzieli że nie wiedzieli co robią i postępują tylko wedle sztywnego schematu nie znając ani jak się przeprowdza egzorcyzmy ani nie mając znajomości fizjologii i biologii organizmu. 

 

Każdy kto twierdzi że Anneliese była opętana, że to co robiła było efektem opętania ten kłamie i dobrze wie że nie ma zielonego pojęcia o czym mówi, lecz ma za ojca kłamcę i mordercę, wie dobrze że zmyśla i odbiera swoją zapłatę za kłamstwa które głosi. Nawet jeśli ktoś taki podaje się za wierzącego.

 

Oczywiście trzeba być świadomym  ze w dalszym ciągu pojawiać będą się opinie osób nie mających pojęcia o czym mówią, twierdzących usilnie że to było opętanie. 

 

 

Epilepsja

Wszelkie dane z życia Anneliese wskazują na to że cierpiała ona na epilepsję i na epilepsję była leczona. To leczenie właśnie doprowadziło do tego co nazywano opętaniem i dało przyczynek do stworzenia fałszywego podłoża całej historii.

Epilepsję leczy się odpowiednią dietą i modlitwą, mogą być tutaj pomocne egzorcyzmy lecz nie takie jak w przypadku stosowania wobec Anneliese. Egozrcysta który wygania zło z człowieka nie postępuje jak czołg ale wie że do takich ludzi nalezy podejść delikatnie i w żadnym razie nie narażać na dodatkowe cierpienia i wyczerpywanie organizmu. 

Żadne inne leczenie nie będzie tutaj właściwe. Kiedy ktoś stosuje tabletki i inne świństwa myśląc że to leczy ten jest w totalnym błędzie i dobrze wie że nie wie co robi. 

 

Matactwa

I finalnie oficjalne matactwa przykryły całą grubą warstwę kłamstw. Matactwa popełnione w procesie sądowym są tak samo oczywiste jak cała sfabrykowana historia. Znalazły one swoje miejsce nawet w publikacjach na stronach wikipedii, która informuje nas wyraźnie o tym że doszło do medycznego oszustwa mającego chronić szarlatańskie metody lekarzy którzy zniszczyli zdrowie i spowodowali śmierć w długiej agoni Annelise. Nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności. Sprawie ukręcono łeb tylko pozornie, a w rzeczywistości potwór żyje i rozsiewa swoje kłamstwo. 

 

 

 

 

Kiedy w końcu powiemy dość? Kiedy powiemy szatańskiemu szarlataństwu ubranemu w pozory uczoności i występującego z mocy autorytetu dość.

Jestem pewien że przyszłe pokolenia nie wybaczą nam tej zdrady. Kiedy ludzie poznają prawdę.

 

Na koniec smutna konstatacja. Ktoś zapyta się dlaczego Bóg dopuszcza do takich sytaucji, dlaczego wciąż ludzie ludziom gotują taki los? O to właśnie chodzi, to ludzie gotują innym taki los.  

 

Należy skonstatować w tym miejscu że takie rzeczy są na tym świecie możliwe i Bóg to wszystko dopuszcza. Dlatego należy się chować pod jego skrzydła. 

 

Z informacji podanych chociażby w wikipedii wynika że są osoby które do całej sprawy zachowują potrzebny dystans i mają trochę racjonalniejsze podejście niż wielu omamionych historią idiotów powtarzających bezmyślnie że było to opętanie. Chociażby taka opinia:

 

Wedle mocno krytykowanej hipotezy ojca Marka Mularczyka OMI Anneliese Michel została wykorzystana przez szatana jako narzędzie i jej rzekoma ofiara ekspiacyjna była dopełnieniem opętania[8].

 

Idzie w dobrym kierunku, chociaż też w zasadzie pozostaje w kręgu magicznego myślenia o szatanie i złu. 

KOMENTARZE

 • Aleś se wymyślił ...
  cóż rojenia.
 • @polipid 14:59:09
  Co sobie wymyśliłem?

  Nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz i opierasz swoje zdanie na kupionych informacjach.

  Uważasz że wymyśliłem sobie? Twoja sprawa. Ja wiem zatem na pewno że ty nic nie wiesz.
 • @ezaw 15:11:19
  Do jakiego ruchu religijnego należysz?
 • @Humpty Dumpty 15:30:55
  Tak, prawda jest niebezpieczna i obezwładniająca. Czasami też straszna że nie do przyjęcia. Prawda może zabić tego kto kłamie.

  Casus Annaniasza i jego żony. Można od prawdy paść na miejscu.
 • @ezaw 15:11:19
  Ja to lubie takie teksty czytać, ja chciałbym się z Panem zgadzać ale nie pomaga mi Pan, poprostu co Panu nie pasuje nazywa Pan bzdurą, nie pisze Pan co tak naprawde zaszło i dlaczego szereg rzeczy które uwarza Pan za bzdury są bzdurą, pisze Pan też, że Ci co kłamią wiedzą, że kłamią i robią to celowo ale nie zdradza Pan gdzie kłamią i w jakim celu fajne to wrzystko tylko sie kupy nie trzyma.
 • @parasolnikov 15:37:43
  Napisałem co zaszło. Zniszczenie przez medykamenty osoby która potrzebowała pomocy. Tak zwana agresywna terapia która doprowadziła do zniszczenia organizmu. To właśnie zaszło.

  Kiedy kretyn lekarz który karmił Anneliese trucizną przestraszył się swojego dzieła zniszczenia wtedy poleciał do kościoła po pomoc. Określenie Małpa z brzytwą pasuje tutaj niewymownie. W istocie tacy ludzie to bezkrytyczni wobec siebie psychopaci.

  No i w końcu dopiero po długich staraniach biskup który słusznie mówił że to zabobony wyznaczył dwóch kapłanów, kolejnych ignorantów którym się wydawało że jak mają sutannę to mają moc. Tacy supermani. Pewnie naogladali się filmów z superbohaterami. Superman, Batman, Kobieta ogien itd.

  Co więc się kupy nie trzyma? Kupy nie trzyma się ta cała historyjka o opętaniu.

  Jest takie powiedzenie - Nie umiesz, nie potrafisz nie pchaj się na afisz. Jesli więc ktoś nie wie i nie umie to niech się nie zabiera do rzeczy. Ale ten kto jest kłamcą ten nie ma tego świadomości, tylko ten kto potrafi się przyznać że nic nie wie.
  W medycynie jest też również taka klasyczna zasada - Primum non nocere. Po pierwsze nie szkodzić.

  No ale żyjemy w rzeczywistości jakiej żyjemy i trudno jest wymagać od kogoś kto nie ma pojęcia żeby rozumiał. Co wcale nie znaczy że należy się godzić na kłamstwo.
 • autor
  ciekawy art. : http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=2507&Itemid=46
 • @
  Bezsprzecznie zniszczono ta dziewczyne, lekarze, ksieza..., kazdy po swojemu.

  Zasanawia mnie jedno, dlaczego tak wielu katolikow ma problemy z opetaniem demonami?

  Czy na prawde sa opetani?
  Jesli tak, to dlaczego wlasnie katolicy?
 • @piano 16:04:57
  Oj, tylko nie Dakowski, on sie tak zachowuje jakby sam potrzebowal oddemonienia.
 • @bar-bara 16:05:38
  Bzdura, w takich indiach, ameryce pld, afryce jest masa opetan, byc moze nawet wiecej niz u nas/w europie. Nie tylko egzorcysci KK potrafia pomoc lub nie potrafia (tak samo miejscowi), faktem jest ze symbole religijne maja moc, ale KK nie ma wylacznosci. Ezaw oczywiscie sie myli (albo raczej jego zrodla maja takie a nie inne zdanie), jest to klasyczne opetanie, tu osoba opetana poswiecila poprostu zycie (wyrazila taka wole co jest udokumentowane).
 • @bar-bara 16:05:38
  ///
  Zasanawia mnie jedno, dlaczego tak wielu katolikow ma problemy z opetaniem demonami?

  Czy na prawde sa opetani?
  Jesli tak, to dlaczego wlasnie katolicy?
  ///

  Katolicy? bar-bara skąd się bierze twoje katolickie skrzywienie? Opętanie dotyczy każdego człowieka niezależnie od tego jaką religię wyznaje.

  Jeśli nie wiesz że opętanie jest niezależne od religii to mniej więcej stawiasz się w tym samym rzędzie co tak przez ciebie znienawidzeni katolicy. Większość z katolików ma takie samo pojęcie o opętaniu.
 • @bar-bara 16:05:38
  ///
  Bezsprzecznie zniszczono ta dziewczyne, lekarze, ksieza..., kazdy po swojemu.
  ///

  To jest oczywiste jak to że 2 plus 2 jest 4.

  Ale nam się przedstawia zupełnie inny obraz tej historii.

  Skoro to było opętanie a kapłani mają taką moc jak Jezus to dlaczego tyle lat ją egzorcyzmowano a w efekcie w męczarniach umierała przez długie miesiące?

  To proste oni nie mieli i nie mają żadnej mocy i nawet nie wiedzą czym ta moc jest. Udają tylko że się na tym znają. Tak samo lekarze podający trucizne przez lata i niszczący zdrowie. Nie mają kompletnie pojęcia ani o leczeniu ani o zdrowiu ani o Bogu. Gdyby bowiem mieli rozeznanie duchowe i wiedzę biologiczną o świecie to by tej dziewczynie pomogli... ale tutaj mamy kilka lat!!! kilka lat męczenia młodego silnego organizmu.

  Jak nazwać coś takiego? Kretnizm, debilizm, psychopatia, schizforenia... brak jakichkolwiek określeń.

  No i oczywiście sklasyfikowali to odpowiednio. Najpierw medycyna a potem przerzucili odpowiedzialność na kościół.

  No i potem mamy takie cuda że kościół słabnie, upada, bo ludzie kościoła po prostu robią sobie z ludzi i życia jaja. A to oni powinni pamiętać i przekazywać wiedzę o zdrowiu i rzeczywiście pomagać ludziom w leczeniu.
 • @bar-bara 16:15:03
  //
  Oj, tylko nie Dakowski, on sie tak zachowuje jakby sam potrzebowal oddemonienia.
  ///

  No i o to chodzi. W tym właśnie rzecz że opętanie to nie jest agonia osoby trutej ale zachowanie podobne takim ludziom jak Dakowski. Na tym właśnie polega opętanie.
 • @hrtx 16:16:56
  Bzdurą kompletną jest że symbole religijne mają moc. Tylko ktoś zwiedziony wierzy w takie brednie. Krzyżyki, medaliki i inne obrazy nie mają żadnej mocy. Trzeba mieć nie równo pod beretem żeby takie rzeczy opowiadać i komuś zarzucać pomyłkę.

  ///
  jest to klasyczne opetanie, tu osoba opetana poswiecila poprostu zycie (wyrazila taka wole co jest udokumentowane).
  ///

  Bzdura. Ona nie wiedziała co się z nią dzieje. Nie masz najmniejszego pojęcia o czym mówisz. Ona była niszczona truciznami i nie wiedziała o tym i nic nie mówiła. To że się poświęciła to już było po fakcie i w trakcie kiedy jej organizm został zniszczony przez medyczne świństwa.

  Nie masz totalnie najmniejszego pojęcia o czym mówisz i tylko kopiujesz coś co przeczytałeś. Jesteś żałosnym kłamcą.
 • ezaw ,bar-bara
  ej, nie warto się z góry uprzedzać, gość zbiera różne artykuły, różnych autorów- a ten link jest wypowiedzią kogoś innego...
  tematem odpowiada wpisowi
 • @hrtx 16:16:56
  Nie o to mi chodzi, ze katolicy maja wylacznosc, chodzi mi o to, ze jesli wsrod katolikow rowniez sa opetania, to znaczy, ze ta religia jest niebezpieczna.

  Jesli chodzi o symbole religijne oddzialowuja one, ale to nie dlatego, ze maja jakas moc, lecz dlatego, ze ten ktory jest poddawany takim praktykom egzorcystow wierzy w te symbole.

  Czytalam, ze Aborygeni wierza w jakas kosc (chyba kury) i gdy szaman wskaze ta koscia na kogos, to delikwent pada martwy.

  Oczywiscie, jesli wskazalby na mnie nie padlabym martwa.

  Bardzo podobnie jest wsrod ludzi, ktorzy wierza lekarzom. Sa tacy pacjeci, ktorzy jesli dowiedza sie, ze maja trzy miesiace zycia, umra dokladnie za trzy miesiace.

  Inni pacjeci, z ta sama choroba, ktorzy lekcewaza lekarzy potrafia zyc po takiej diagnozie jeszcze bardzo dlugo.


  Wiem jedno, ze uczniowie Jezusa Chrystusa nie wpadaja w opetanie demonem.
 • @piano 16:33:35
  ///
  ej, nie warto się z góry uprzedzać, gość zbiera różne artykuły, różnych autorów- a ten link jest wypowiedzią kogoś innego...
  tematem odpowiada wpisowi
  ///

  Masz całkowicie racje. Ja się nie uprzedzam, zajrzałem do podanego tekstu. Odniosłem się tylko do faktu że Pan Dakowski ma problemy ze sobą. A to co pisze i publikuje to inna sprawa.
 • @bar-bara 16:36:58
  Czegoś nie rozumiem. Przecież lekarze ją badali. Pewnie pobierali krew do zbadania i nikt się nie zorientował że ona ma ciało zatrute czymś tam...
  Coś mi się zdaje że jak w tej bajce...wśród serdecznych przyjaciół , psy zająca zjadły...Pozdrawiam.
 • @kanton 16:46:15
  ///
  Czegoś nie rozumiem. Przecież lekarze ją badali. Pewnie pobierali krew do zbadania i nikt się nie zorientował że ona ma ciało zatrute czymś tam...
  Coś mi się zdaje że jak w tej bajce...wśród serdecznych przyjaciół , psy zająca zjadły...Pozdrawiam.
  ///

  Dobrze napisałeś - NIE ROZUMIESZ. Badali krew? Trzeba mieć pojęcie o czym się mówi, o budowie organizmu, fizjologii, patologii czy toksykologi.

  Myślisz że zbadasz krew - ile krwinek ile leukocytów i poznasz że organizm ma jakieś zatrucie. Niestety to tak nie działa. W dodatku nawet jesli dzisiaj dałoby się coś wykryć to nie znaczy że w tamtych czasach było to możliwe.

  GDybyś znał też historie i przypadki to wiedziałbyś jak działa medycyna i jakie wystawia opinie i diagnozy. Błędne, fałszywe, totalnie sprzeczne z rzeczywistością. Nie mówiąc już o takich błędach gdzie poddano kogoś operacji usunięcia np. chorej nerki a usunięto zdrową.
 • @bar-bara 16:36:58
  ///
  Wiem jedno, ze uczniowie Jezusa Chrystusa nie wpadaja w opetanie demonem.
  ///

  No to zależy. Raczej należałoby mówić o tych ktorzy mają łaskę ducha i w niej trwają. Ci faktycznie nie wpadną żadne zasadzki złego. W sumie każdy kto żyje przykładnie i nie wdaje się w żadne uwikłania też nie wpadnie. Ten kto się modli w razie gdy coś się dzieje i zachowuje czystość.
 • Ja oszust
  Chcialem zaznaczyc, ze opetania nie sa zwiazane z religia wyznawana, uwaga o egzorcystach byla ogolna. Symbole dzialaja na ducha opetujacego, nie na tego co jest opetany (katolicki egzorcysta kontra "poganin"). Jak to jest z ich moca nie wnikam, generalnie dzialaja - byc moze decyduje o tym odprawiajacy egzorcyzm i jego sila. Tego typu opetan jest tysiace, sa bardzo dobrze udokumentowane, natomiast to o czym mowi ezaw nie jest nigdzie udokumentowane (opetanie jako intoksykacja). Psychotropy dziaja "uspokajajaco", robia mala lobotomie. Czytac ludzie, czytac po prostu dowolne materialy, nie przemyslenia pacjenta psychiatryka.

  Z ktorego szpitala zes uciekl ezaw? Przyznaj sie. Bo moze cos jest w tym co piszesz...
 • Polecam wszystkim bardzo wyważony i mądry tekst o sprawie Anneliese
  http://science-info.pl/?p=65#axzz27fujGFxO
 • @hrtx 16:57:10
  Kto tutaj mówi o psychotropach?

  A jeśli nawet mówimy o psychotropach to każdy normalny człowiek wie że wszelkie tabletki to trucizna.

  Tego nie wiedzą tylko różni bezrozumni którzy innych wysyłają do psychiatryka podczas gdy sami mają problemy z rozeznawaniem rzeczywistości w jakiej żyją.
 • @lju 17:46:28
  Dzięki za merytoryczny komentarz. Jak będziesz miał coś sensownego do napisania to zapraszam.
 • @lju 19:12:40
  Byleś wiedział co mówisz i co robisz.
 • znajdz
  znajdz ezawie drewniany slup na skrzyzowaniu drog, najlepiej polnych, daleko za miastem. Idz tam i trzy razy stuknij sie w leb, tak 5 razy w tygodniu przez 3 miesiace. Na pewno pomoze, a spacery wzmocnia organizm.
 • @janetatanka 20:08:57
  Nic sensownego nie napisałeś... o czymś to świadczy.
 • @ezaw 19:19:20
  ...no to żeś teraz pokazał miejsce w szeregu ...kener-or jest z ciebie dumny ...i bar-bara już szczytuje ...przecierz wiesz dobrze ,że przypadek ten analizowała antropolog felicitas d. goodman ,która sama mówiła ,że nie jest zagorzałą chrześcijanką ...widze ,że na NE to typowe antymaterialny sfiksował,fym sfiksował ,ezaw fiksuje ...życzę dobrej i spokojnej nocy ...
 • @trybeus 20:39:04
  Masz rację z tym fiksowaniem. Przyznaję. Jest tylko jeden problem. Moja fiksacja nie polega na tym co piszę, na treści, ale na tym że się tym w ogóle zajmuję. Bo te egzorcyzmy to były brednie i ludzie którzy o tym opowiadają w tym rodzina i księża gadają bzdury totalne.

  Ta dziewczyna została zniszczona przez opętaną złem rodzinę - rodziców, przez ukrywanie się przed Bogiem czyli Prawdą. A dalej dzieła zniszczenia dokonali popieprzeni lekarze i ogłupiali księża. Posłuchaj sobie filmu i wywiadów oni tam wyraźnie mówią np. że zdębieli... jak ksiądz egzorcysta może zdębieć? Może powinni jeszcze uciec ze strachu przed "demonami", przed samym szatanem i lucferem którzy siedzieli w głowie Anneliese... to dopiero trzeba mieć w głowie narąbane żeby myśleć że jest ktoś taki co ma na imię lucyfer. To przecież jest alegoria.

  Mam do czynienia z osobami opętanymi złym duchem, miałem z tym do czynienia od dzieciństwa i wiem na czym polega opętanie i złe duchy. Znam przebiegłość, podstęp, obłudnictwo, wykorzystywanie, sposoby działania ludzi którzy są opętani. Poza tym wiem że ktoś kto twierdzi że Bóg chce ofiary albo że Jezus tego chce ten ma nie po kolei w głowie. Jezus umarł oddał swoje życie po to właśnie aby nikt inny nie musiał cierpieć.

  Cała ta historia z Anneliese to szatańska robota i herezja.

  Skoro wolisz trwać w fikcji bo tak ci wygodniej to twój wybór, ja już nie muszę udawać i nie mam zamiaru.
 • @trybeus 20:39:04
  ...aha ...jeszce jedno ...na tych taśmach to się pewnie nagrały muminki ...
  http://www.youtube.com/watch?v=97gMzXbOUss&feature=related
 • @ezaw 20:46:15
  ...jedno pytanie ,czemu nie wrzuciłeś to na KK tylko niekonwencjonalne ...??hę...boisz się konfrontacji??..powinieneś sobie znaleźć psychiatrę ...wszystkiego dobrego z Panem Bogiem...
 • @trybeus 20:46:19
  Tak właśnie o tym filmie mówię.

  Na tych taśmach to się nagrała Anneliese. Jesli dla ciebie to jest powód do szydzenia z czyichś cierpień to gratuluję.

  Uważasz że się tam nagrał Fleischmann a jednocześnie mowa jest o demonach? Trzeba mieć totalny chaos w głowie i nie mieć pojęcia czym są demony. Mówić o tym że szatan się nagrał? To trzeba po prostu bujać w świecie magii i fantazji. Nie ma takiego kogoś jak Szatan. Szatan to personifikacja sił które są siłami zniszczenia. Sił które są wyznaczone do tego aby niszczyć przez samego Boga. Mają one swoje sfery gdzie jest ich domena działania. Jeśli jednak dzieje się tak że kogoś to zło dotyka to znaczy że wlazł w szkodę w domenę szatana czy inaczej zła.

  Jeszcze lepsze byłby żarty gdyby demonem który mówił był sam Diabeł. Diabeł który jest także personifikacją pewnych mechanizmów. Tak samo jak personifikacją jest rajski wąż który jest nazywany Serpent.

  A pewnie też nie wiesz że Serafini to właśnie to samo właściwie co Serpent. Serpent - Crescent - czyli taki księżyc, to znaczy ściślej rogal, albo Sierp - a można by też powiedzieć łuk i diabeł bo w sumie są to określenia współistotne. Uderzenie z zaskoczenia, przerzucanie.

  Chodzi najogólniej o obchodzenie o działanie nie wprost ale dokoła którego człowiek nie dostrzega. Ale niedstrzega go przez swoje grzechy i brak rozeznania.

  No ale ty tego nie wiesz bo myślisz że jakiś koleś co ma na imię szatan wchodzi w człowieka i mówi przez niego... zresztą jak się robi wywiad i jest się specjalistom to ma się świadomość że się mówi do laików i nie mówi się że "demonom mówi" tylko najwyżej że przez tą osobę mówił.. co też nie jest dość wystarczające. Pamiętaj że taki film mogą oglądać też dzieci które nie muszą rozumieć niuansów.

  A poza tym ten film nie niesie za sobą żadnych wniosków... wręcz przeciwnie zostawia słuchacza z niczym... rozkłada mózg, przekazuje strach... kiedyś jeden kolega mając lat dwadzieścia parę mówił mi podobnie, że gdyby zobaczył szatana to by umarł. człowiek mający stałe kontakty z kościołem i osobami duchowymi takie głupoty opowiadał.

  Niestety ludzie tak mają bo nie rozwijają się duchowo, są słabi bez mocy bożej i potem wychodzi że w kwestii wiary są obłudni, lata mijają a oni dalej tkwią w swojej niezborności duchowej, działają raczej jak demony bezrozumne niż jak osoby uzdolnione światłem wiary i ducha.

  Przykre to ale prawdziwe. I właśnie takie niemdre filmy i słowo powodują że ludzie niczego nowego się nie uczą i nie poznają tylko tkwią w magicznej przestrzeni która ich osacza..,. tak że potem człowiek uchodzący za wierzącego plecie od rzeczy że gdyby zobaczył szatana to by umarł.

  I to w kraju gdzie większość to ludzie wierzący a więc wydawałoby się myślący trzeźwo i racjonalnie. Tymczasem jest jakby zupełnie na odwrót.

  A dlaczego? Bo się nie modlą, bo nigdy się nie modlili szczerze.
 • @ezaw 21:10:28
  ...jesteś pierdolnięty ...żegnam...
 • @trybeus 21:16:21
  Trybeus, widze, ze masz te same dolegliwosci co nieszczesna Anneliese Michel.
 • @bar-bara 21:19:10
  http://www.youtube.com/watch?v=c6DaVdILu_o&feature=player_embedded#!
 • @ezaw, bar-bara
  A może nie masz racji. Nie podajesz żadnych racjonalnych dowodów, być może prawda leży całkiem gdzie indziej. Mówisz, że jest szatan za chwile, że nie ma, kwestionujesz jedno opętanie mówiąc o innych opętaniach. Wszystko to wydaje się manipulacją i nakierowywaniem innych na pytanie, wniosek, który ewidentnie prezentuje bar-bara. A może Anneliese miała MPD (multiple personality disorder), którego przyczyny nie znamy i to Ezaw i bar-bara mają te same dolegliwości co Anneliese?
 • @kasztan 03:52:27
  Nie badz zgryzliwy, bo zgryzliwosc jest objawem pewnych dolegliwosci. :)
  Podobnie jak uzywanie takich slow, jakie wymknelo sie Trybeusowi. :)

  Poza tym masz racje, wlasnie o to chodzi, ze nie wiemy co tej dziewczynie dolegalo.
  Wyglada na to, ze lekarze postawili bledna diagnoze, byla faszerowana farmaceutykami, a przeciez wiemy, ze wszystkie tabletki maja dzialania uboczne.
  Tabletki podawane w chorobach psychiatrychnych sa niebezpieczne, szczegolnie jesli diagnoza jest bledna, bo wtedy moga nasilic chorobe, moga tez wywolac nieodwracalne zmiany w psychice.
  Jesli chodzi o egzorcyzmy to rowniez jestem bardzo sceptyczna.

  Ale nie chodzi tu o moje zdanie, lecz o fakt, ze ani lekarze, ani ksieza jej nie pomogli, wiec diagnoza i pomoc byla bledna.

  Ja wierze w Boga, wiec w kazdej chorobie zawierzam Jemu, bo On jest naszym Lekarzem i Uleczy nas z kazdej choroby, jesli wierzymy i przestrzegamy Jego Przykazan.

  Kiedy Pan Jezus chodzil po ziemi, Leczyl z kazdej choroby, ale tylko tych, ktorzy wierzyli (lub ich bliscy wierzyli), natomiast nie uczynil wielu uleczen wsrod tych, ktorzy powatpiewali.

  Pewna blogerka katolicka napisala: 'jesli Bog jest...'
  To nie swiadczy o jej wierze, lecz o niedowiarstwie.

  Czy rodzice Anneliesy Michel wierzyli, czy ona wierzyla w Boga?
  Raczej nie, bo udali sie do lekarzy..., pozniej do ksiezy.
  Czyli do ludzi, a nie do Boga.

  Napisano, ze:' wiara bez uczynkow jest martwa'.
  Nasze czyny swiadcza o naszej wierze.
  Jesli bede glosic, ze wierze w Boga, ale w chorobie, w nieszczesciu zwracam sie o pomoc do ludzi, a nie do Boga, to moje uczynki (do kogo sie zwracam o pomoc) swiadcza o tym, ze wierze nie w Boga, a w czlowieka.

  Nie wiemy co dolegalo tej biednej dziewczynie, ale wiemy, ze ludzie - w ktorych jej rodzice pokladali nadzieje - jej nie pomogli.
 • @trybeus 20:59:20
  ///
  ...jedno pytanie ,czemu nie wrzuciłeś to na KK tylko niekonwencjonalne ...??hę...boisz się konfrontacji??..powinieneś sobie znaleźć psychiatrę ...wszystkiego dobrego z Panem Bogiem...
  ///

  Wręcz przeciwnie. Na KK panuje zamordyzm i ludzie nie chcą konfrontacji tylko jak im coś nie pasuje to szybko zamiatają pod dywan. Zresztą czego ja mam się bać?
 • @trybeus 20:46:19
  ///
  ...aha ...jeszce jedno ...na tych taśmach to się pewnie nagrały muminki ...
  ///

  Dokładnie. Szatan jest takim muminkiem... z muminków najbardziej szatańską postacią o ile dobrze pamiętam była Mała Mi - mała wredna robiaca na złość, knująca istotka. Równie dobrze mogła mieć Małą Mi w sobie...

  Całe to gadanie tych księży i matki i to jest gadanie szatana właśnie.

  Gdybyś wiedział jak działa organizm człowieka to być wiedział że to co nagrano na taśmach to było nagrywane nie przez muminki tylko przez tych bezrozumnych durniów którzy odprawiali egzorcyzmy. A te głosy które słyszałeś to były głosy chorej Anneliese.

  Nie ma kogoś takiego jak Pan Szatan albo Lucyfer. To są tylko zaledwie personifikacje zła, takie modele. Szatan jest częścią stworzenia które stworzył Bóg. To człowiek przez swoje nieposłuszeństwo sprowadza szatana do świata. GDybyś trochę rozumu używał i może więcej się uczył to byś nawet doczytał o tym. Nie mógł więc to być szatan, ani się nie nagrał on na nigdzie ani też w nikim nie mógł siedzieć. Na takiej zasadzie to mógłby też siedzieć Boruta, Niziołek, Kusy i jakie tamjeszcze inne określenia istnieją na nazwanie Diabła.

  Uświadom sobie wreszcie prostą rzecz że szatan z ogrodu eden nazywany po angielsku Serpent a nie Snake to takie SIERPent - wiesz jak wygląda SIERP? To jest ŁUK albo inaczej HAK - Hook. Jeszcze inaczej półksięzyc. Ten symbol oznacza że coś jest obchodzone, przerzucane - stąd słowo DIABEŁ - Dia Ballein - PrzeRzucać. I to są właśnie szatany, diabły...

  Zauważ że szatan spadł, to jest upadły Anioł - Fallen Angel - Fallen jest od Fallus. Spróbuj teraz pomyśleć łącząc wszystko w całość i spróbuj odnaleźć Prawdę.

  Szatan to jest Brak Rozumu - bo gdzie rozum śpi budzą się demony.

  I teraz pierwsi rodzice w raju to my jako dzieci - i tym dzieciom mówi się nie dotykaj, nie baw się genitaliami, nie spożywaj owocu bo umrzesz. Ale czy ktoś kto dorasta i nie słucha tej przestrogi lecz masturbuje się umiera od tego? Umiera czy nie? Co powiedział "szatan"? Nie poumieracie tylko będziecie jak Bóg. A kim jest szatan? Kłamcą. Co wiec robi człowiek? NIe słucha Boga lecz idzie drogą namięŧności, rozbudza w sobie tą sferę nieświadomie całkiem a to prowadzi do nienasycenia i pożądliwości... dalej to jest kaskada, lawina... i człowiek nie zdaje sobie z tego sprawy jak UDERZA szatan czyli SIERP, z zaskoczenia. Chwila przyjemności a potem długie cierpienie.

  I to chyba tyle. Dróg do zniszczenia organizmu jest wiele, a kto siebie niszczy tego Pan Bóg zniszczy. A co jest tym co niszczy? Moce boże - demony - czyli to co deMontuje, niszczy, zabija... bo takie ma zadanie przydzielone od Boga. Innym słowem dobrze oddającym to zjawisko jest angielskie Devil czyli de-Vitalizacja a więc wszelkie zło, choroba.
 • @kasztan 03:52:27
  ///
  A może nie masz racji. Nie podajesz żadnych racjonalnych dowodów, być może prawda leży całkiem gdzie indziej. Mówisz, że jest szatan za chwile, że nie ma, kwestionujesz jedno opętanie mówiąc o innych opętaniach. Wszystko to wydaje się manipulacją i nakierowywaniem innych na pytanie, wniosek, który ewidentnie prezentuje bar-bara. A może Anneliese miała MPD (multiple personality disorder), którego przyczyny nie znamy i to Ezaw i bar-bara mają te same dolegliwości co Anneliese?
  ///

  Szatan jest personifikacją zła. Szatan jest wszędzie. Masz z nim do czynienia na codzień i w każdej chwili jest koło ciebie. Nie boisz się? Albo jak dobry Bóg może być tak zły że pozwala szatanowi być wszędzie?

  Rozumiesz coś z tego? Zapewne nic bo obraz (koncepcja) szatana jaką masz to obraz fałszywy. MIałeś nie raz do czynienia z ludźmi którzy mają złego ducha ale nie potrafiłeś tego rozpoznać. I dalej tak jest że masz z tym do czynienia i nie rozpoznajesz.

  Jak ktoś jest chory to to jest szatan. Jak ktoś ma rwę kulszową to to jest szatan, jak ktoś ma dnę to też jest szatan.

  Ale szatan nie może być przedstawiany jako osoba ktora w kimś sziedzi i mówi. To że ktoś doznał uszczerbku na zdrowiu i duszy to jest działanie szatana owszem, bo to jest działanie zła. To choroba powoduje że taki ktoś jak Anneliese w ten sposób mówi. No a opowiadanie że to Szatan, Lucyfer albo jakiś Fleischmann i głupie gadki egzorcysty że mu włosy dęba stanęły to objaw tego MPD. Zresztą o czym tutaj mówić, egzorcyści jak i cała ta medycyna to jedno wielkie oszustwo nie mające nic wspólnego z Bogiem. Chyba że na takiej zasadzie jak Szatan. I to się zgadza bo to jest szataństwo. To są jeźdźcy apokalipsy - Biały koń czyli medycyna - czarny koń czyli duchowni...
 • @bar-bara 09:52:45
  ///
  Nie wiemy co dolegalo tej biednej dziewczynie, ale wiemy, ze ludzie - w ktorych jej rodzice pokladali nadzieje - jej nie pomogli.
  ///

  Nigdy nie wiemy co komu dolega tak naprawdę.

  Znając historię rodziny i samej Anneliese wiemy co jej dolegało. OSłabienie duchowe, klątwa przerzucona (diabelstwo) przez matkę na Anneliese. Widać też po zdjęciach że jej ojciec to osobnik dotknięty poważnym problemem psychopatii. Mówiąc wprost GŁUPOTA zniszczyła tą dziewczynę. W konsekwencji kiedy zaczęła mieć problemy udała się do szarlatanów z certyfikatem (certyfikaty są od diabła) i oni zamiast jej pomóc poprzez wyjaśnienie co się dzieje i przepisanie recepty jak to słudzy szatana zaczęli ją karmić farmaceutykami. A to na osłbaiony organizm podziałało wyjątkowo niszcząco. No i w końcu organizm musiał się załamać. Mimo tego załamania dalej nie wprowadzano właściwej terapii ale częstowano ją pigułkami, a jak te nie dawały efektu to zawołano egzorcystów którzy dopełnili dzieła zniszczenia będąc jeszcze głupszymi od głupiej rodziny Michel.

  Mówić wprost i wyraźnie - TO SZATAN czyli ZŁO zabija a nie BÓG, Bóg nie chce niczyjej śmierci bo byłby psychopatą gdyby pozwalał się ludziom rodzić a potem by ich zabijał.
  Poza tym takie podejście do tematu jest bluźnierstwem przeciwko ofierze Zbawiciela który przyszedł abyśmy mieli życie wieczne i obfite. To Jezus wyganiał każde zło, każdego szatana z ludzi, uzdrawiał, i wobec nikogo nie pozostał obojętny. Jak więc ten sam Bóg czy Jezus mógł chcieć kogoś zniszczyć i zabrać mu życie? Bzdury szatana. Jezus będąc na ziemi nikomu krzywdy nie zrobił i nikogo w potrzebie nie zostawił. A tutaj mówimy o Bogu, Jezusie, o wierze, o egzorcyzmach które prowadzą do śmierci? I to do jakiej śmierci! Lata męczarni mlodej dziewczyny. A co powiedział Jezus? Nie bójcie się tego kto może zabić ale bójcie się tego kto może duszę i ciało na zatracenie wydać.
 • @trybeus 21:16:21
  ///
  ...jesteś pierdolnięty ...żegnam...
  ///

  Być może to cierpienie ekspiacyjne.
 • Jakbys ogladal uwaznie film to bys wiedzial, iz...
  Byla ona opetana z dopustu Matki Bozej, ktora wczesniej sie jej pytala czy chce poniesc ofiare za odkupienie grzechow swojego narodu oraz na swiadectwo dla grzesznikow o laske nawracania dla wszystkich moze nawet dla CIEBIE DZIS WIELKIE SWIETO MILOSIERDZIA BOZEGO WIEC KTO WIE KAZDY Z NAS MA SZANSE DOZNAC PRAWDZIWEGO MILOSIERDZA BOZEGO I NA WROCENIA PUNKT 15:00 zaczynamy Koronke do MB... Kroluj nam Chryste ! ! !
 • @Wolnyczlowiek 12:18:14
  Tak oglądałem. Jeśli to była Matka Boża to ja dziękuję.

  Jeśli oglądałeś to ta sama Matka Boża obiecała jej uwolnienie. A jak się skończyło>?


  Wiesz że Szatan objawia się pod postaciami Matki Bożej? Nie wiesz.

  Bo gdybyś wiedział że szatan jest kłamcą i mordercą a Bóg nie chce niczyjej śmierci to byś nigdy takich bajek szatańskich nie powielał.

  Matka Boska chce aby ktoś poniósł ofiarę za innych? To są bzdury totalne.

  Gdybyś wiedział o czym mówisz to byś nigdy czegoś takiego nie napisał.
 • @ezaw 10:49:39
  >Na KK panuje zamordyzm i ludzie nie chcą konfrontacji tylko jak im coś nie pasuje to szybko zamiatają pod dywan. Zresztą czego ja mam się bać?

  To dla Ciebie, w związku z przeniesieniem tu Twojej notki.

  http://www.youtube.com/watch?v=xteG66nXBUs

  Sursum corda!

  Zamordyści z KK
 • @DelfInn 14:24:48
  No więc przeniosłem na usilne życzenia i pod zarzutem że się niby boje. Tak jakbym miał się czego bać. Wpisu na NE w dziale KK.
 • @DelfInn 14:24:48
  ///
  Sursum corda!

  Zamordyści z KK
  ///

  Już raz była akcja i atak i wywalono moje wpisy z KK. Więc zamrodyści czy nie zamordyści?

  Ja nie mam zamiaru się narażać ludziom i kogoś prowokować. Dlatego nie dałem tej notki tak jak i poprzedniej na KK.
 • Anneliese naprawdę cierpiała ale są też inni oszuści
  oni przynajmniej nie silą się na bycie ekspertami chociaż w zasadzie ich głupota jest podobna. Tylko że nie ma ofiar.

  http://www.youtube.com/watch?v=Z2Kz8FzruvQ
 • @ezaw 15:22:41
  ///
  Tylko że nie ma ofiar.
  ///

  Oprócz kokosa którego popsuli.
 • @ezaw 14:38:00
  To zależy o czym te notki były. Jeśli były atakiem na Kościół, to naturalne, że zgłoszono prośbę o ich przeniesienie, lub admini przenieśli sami. Czy zaś ta notka jest wartościowa dla katolików? Wątpię. Oni pragną się w swej wierze umacniać i się jednoczyć - i takich notek oczekują. Tymczasem co jakiś czas pojawiają się notki albo wymierzone przeciw Kościołowi, albo przeciw wierze, albo przeciw chrześcijaństwu. Kto je tu umieszcza? Osoby o... innym zainteresowaniu? To tak, jakbym na kółko matematyczne przyszedł i rozprawiać zaczął o biologii, twierdząc, że wolno mi, bo przecież tu są ludzie, a ludzie to, jak wiadomo, biologia. Pokazano by mi salę obok, prawda? Jest taki wiersz, "Kaczka dziwaczka", który znakomicie oddaje ów stan umysłu, wiedzy, duszy, ducha i społecznej asocjacji takich... osobników. Są właśnie tacy - osobni i osobiści. Jak im jednak powiedzieć, że nie ma innej drogi do Boga, jak *pełne* Nań otwarcie? Zwyczajnie przerasta to ich zdolność percepcji. Pozostaje się modlić. No to się modlimy. W nadziei, że w miejsce odpowiedzi przygotowanych na każdą sytuację, zaczną pojawiać się wątpliwości co do własnego miejsca w Bożym sercu.

  Sursum corda!

  PS A, i czekamy na ostatnią część Kiersztyna ;-)
 • @DelfInn 16:49:58
  Nie było żadnych ataków na kościół. Były rozważania.

  Po za tym kościół nie jest wyjęty spod prawa i podlega krytyce tak jak każdy. Bredzeniem jest mówienie że nie można kogoś krytykować. Jeśli ktoś jest cnotą to się krytyki nie boi przecież, a jak ktoś cię krytykuję to nie bez powodu. Tylko czy ty to wiesz? Wiesz jak działa Bóg ? Przez drugiego człowieka między innymi. Wiesz że jak ktoś cię atakuje i myślisz że bezpodstawnie to WIEDZ ŻE COŚ SIĘ DZIEJE!? Pewnie nie wiesz. Ja też nie wiedziałem bo mnie nikt nie nauczył. Dopiero teraz rozumiem że nic nie dzieje się bez przyczyny, nie ma przypadków lecz są tylko ZNAKI które odczytujemy właściwie lub nie.

  Wiesz dlaczego rajski szatan nazywa się Serpent? Bo to jest taki SIERP czyli inaczej HAK - półksięzyc który uderza podstępnie, nie wprost. I tak to urządził Bóg.
  Jeśli więc ktoś cię atakuje i dotyka dogłębnie to wiedz że COŚ SIĘ DZIEJE.

  To nie są żarty, a próby kneblowania komuś buźki nic tu nie da.

  ///
  PS A, i czekamy na ostatnią część Kiersztyna ;-)
  ///

  A co w tym jest takiego kwaśno-zabawnego?
 • @DelfInn 16:49:58
  //
  To tak, jakbym na kółko matematyczne przyszedł i rozprawiać zaczął o biologii, twierdząc, że wolno mi, bo przecież tu są ludzie, a ludzie to, jak wiadomo, biologia.
  ///

  Gdybyś wiedział że matematyka jest dziedziną nauki przyrodniczych to byś wiedział że jedno i drugie się przenika. Ale dla umysłów słabych a w zasadzie dla ludzi ciętych z metra nauka to takie oddzielne kawałki które do siebie nie pasują bo nie potrafią ich złożyć. I potem piszą takie gnioty jak ty teraz.

  PRoponuję zacząć raz jeszcze edukację. Tylko tym razem od podstawówki zacząć. Na początek dobry będzie o. Krąpiec ze swoją Filozofią Realistyczną. On tam pisze, uczy mówi. Ale czy ty to zrozumiesz co on tam mówi to już nie jest od o. Krąpca zależne.
 • Sluchaj wszechwiedzacy miszczu obejrzyj se uwaznie te czesc filmu...
  i nawet tu ona sama mowi ze cierpi ona za grzesznikow z dopustu Matki Bozej , OK ? Panial pyszalku ?! http://gloria.tv/?media=271202
 • @ezaw 12:38:38
  Króluj nam Chryste !

  EGZORCYZMY ANNELIESE MICHEL

  z dnia 10.10.1975

  ,,Anneliese Michel, młoda, niemiecka dziewczyna została poddana prawdziwie ognistej próbie:

  przyjęła na prośbę Matki Najświętszej opętanie, aby uratować swoją ofiarą wielu rówieśników przed potępieniem, a światu przypomnieć o istnieniu działającego w nim szatana.

  Jej tragiczna śmierć związana m.in. z wyczerpaniem organizmu spowodowała oskarżenie zarówno rodziców jak i egzorcystów, a w niemieckim Kościele na całe lata „zapomniano” o szatanie, co mogło się wydawać jego ostatecznym zwycięstwem. Po latach jednak tragedia Anneliese wróciła i wydaje się że pontyfikat Papieża Benedykta XVI, świadka tamtych wydarzeń, sprzyja powrotowi do sprawy.

  Modne i dzisiaj hasła o „usuwaniu przesądów” i „ciemnogrodzkiej” wierze w istnienie diabła nabierają innego wydźwięku wobec oryginalnego nagrania przebiegu jednego z nich z dnia 10.10.1975 roku.

  Jako jedyny z serii egzorcyzmów, którym poddawano Anneliese w celu uwolnienia od demonów, jest wogóle dostępny.

  Niech to dzieło będzie małym wkładem w wypełnienie wielokrotnie podczas egzorcyzmów powtarzanych z polecenia Matki Najświętszej żądań jak najszybszego rozpowszechnienia ich treści.

  W tłumaczeniu starano się pomijać dosłowność stosowanych w wypowiedziach demonów przekleństw i ordynarnych słów, ale aby zachować ich prawdziwy wydźwięk zastosowano skróty.

  Bardzo charakterystyczne jest to, że demony, które podczas egzorcyzmów wciąż przeklinają, w stosunku do Matki Najświętszej – używają zwrotów: „Najwyższa Pani, „Madam”. Niech będzie to jeszcze jeden dowód na autentyczność poznawanych prawd.,,
 • @Wolnyczlowiek 23:11:40
  To jest dorabianie teorii do faktow. Twoim zdaniem to takie dobre?

  Chciałbyć dać świadectwo to czekamy poświęć siebie lub swoje dziecko. Powiem ci jak?

  I niech inni obłudnicy też poświęcą swoją duszę diabłu na świadectwo. Byli już tutaj podobni mądrale proponuję im więc aby swoim dzieciom zgotowali ten sam los.

  Jestem dostępny dla was i powiem wam jak to zrobić.
 • @Wolnyczlowiek 22:41:29
  ///
  Sluchaj wszechwiedzacy miszczu obejrzyj se uwaznie te czesc filmu...
  i nawet tu ona sama mowi ze cierpi ona za grzesznikow z dopustu Matki Bozej , OK ? Panial pyszalku ?! http://gloria.tv/?media=271202
  ///

  Nie rozśmieszaj mnie. Nie masz pojęcia o czym mówisz.

  Szatan to jest zło. To co spotkało tą dziewczynę to zło. Bycie ofiarą dla szatana jest BLUŹNIERSTWEM PRZECIWKO NAJŚWIĘTSZEJ OFIERZE JEZUSA CHRYSTUSA.

  Paniał obłudniku?

  Paniał że nigdy do nieba nie pójdziesz?
 • @Wolnyczlowiek 22:41:29
  ///
  i nawet tu ona sama mowi ze cierpi ona za grzesznikow z dopustu Matki Bozej , OK ? Panial pyszalku ?! http://gloria.tv/?media=271202
  ///

  Za te bluźnierstwa będziesz sądzony i będziesz zbierał coś zasiał. Wtedy przypomnij sobie coś uczynił, coś uczynił... spadnie to na ciebie jak bóle na rodzącą i już się z tego niewyplączesz... wtedy wspomnij na swoją podłość i nikczemność, jak żeś obojętnie przechodził koło drugiej osoby.
 • @ezaw 17:00:57
  >A co w tym jest takiego kwaśno-zabawnego?

  Widzisz, dawno temy ten znaczek oznaczał uniesienie brwi, takie jak wtdy gdy mówisz 'czyżby?', choć jesteś przchylny, jakiś element zastanowienia z odcieniem sympatii. Jakiś czas temu zaś dowiedziałem się że jest to teraz puszczenie oka. Ale przecież na to jest inny znaczek - .-)

  I to tyle. Do reszty wywodów się nie odnoszę, bo jak wcześniej powiedziałem, niewiele z nich katolik wartościowego wynieść może, moim zdaniem.

  Dziękuję natomiast za całość Kiersztyna. To warto było i zamieścić i przeczytać.

  Sursum corda!
 • @ezaw 16:21:46
  Nabazgrales:

  "Katolicy? bar-bara skąd się bierze twoje katolickie skrzywienie? Opętanie dotyczy każdego człowieka niezależnie od tego jaką religię wyznaje."

  NIE!
  Opetanie nie przychodzi na wierzacy w Boga, na wierzacych w Zbawiciela!!!
  Tych opetanie NIE rusza!
  Szatan i demony nie moga takiego czlowieka tracic!
  Nie moga nic.

  Ezawie (swietny nick, pasuje do ciebie) piszesz:

  "Jeśli nie wiesz że opętanie jest niezależne od religii to mniej więcej stawiasz się w tym samym rzędzie co tak przez ciebie znienawidzeni katolicy. Większość z katolików ma takie samo pojęcie o opętaniu."

  Po pierwsze, to ja NIE nienawidze katolikow. Ja miluje wszystkich ludzi, a katolicy sa mi specjalnie bliscy, poniewaz bylam katoliczka. Czesc mojej rodziny to katolicy. Oni sa zwiedzeni i ja wierze, ze Bog ich rowniez z klamstwa wyzwoli.

  Po drugie Ezawie, samozwanczy specjalisto od opatania, to ja NIGDY nie przypisywalam i nie przypisuje opetania do jednej religii!!!
  Pisze tu o katolickiej, poniewaz wiekszosc piszacych na NE to katolicy.

  Ciagle mi zarzucasz, ze nienawidze katolikow...
  KLAMIESZ!

  Ezawie ja mam dokladnie takie samo zdanie o katolikach, co o protestantach, swiadkach J, prawoslawnych i wszelkich innych instytucji religijnych, BO w tych instytucjach ludzie sa przywodcami, a nie Zbawiciel!

  Stad sa opetani przez demona w kazej z tych religii.

  Ale wsrod uczniow Jezusa Chrystusa nie ma opetanych, Bo On wygania demony z ludzi.
 • @Wolnyczlowiek 22:41:29
  Z linku, ktory podales:

  "przyjęła na prośbę Matki Najświętszej opętanie, aby uratować swoją ofiarą wielu rówieśników przed potępieniem, a światu przypomnieć o istnieniu działającego w nim szatana."

  Czyli 'matka boska' obdarza ludzi demonami!
  W tym jest esencja, kim na prawde jest ta twoja 'matka boska'.


  Jezus Chrystus UWALNIA ludzi od demonow!!!

  A ta kreatura 'matka boska' - szefowa demonow ZSYLA demony na zwiedzionych przez nia ludzi!

  Ta matka - szefowa demonow, nie ma nic wspolnego z Maria matka Pana Jezusa!!!
 • @bar-bara 20:12:43
  //
  Ale wsrod uczniow Jezusa Chrystusa nie ma opetanych, Bo On wygania demony z ludzi.
  ///

  A kto tak powiedział?

  Złe duchy nie mają dostępu tylko do tego kto ma ducha świętego, bo moc ducha świętego chroni i nie pozwala aby cokolwiek "weszło", pokalało. To co święte jest niepokalane.

  Ale czy uczniowie wszyscy podający się za uczniów nie mogą być opętani? Rozmawiałem z kilkoma różnymi ludźmi i ci ludzie nie wyglądali na to aby mieli moc świętego ducha, a podawali się za uczniów. Tak więc?

  W dodatku nawet mając ducha świętego można popełnić bluźnierstwo czyli odwrócić się i stracić tego anioła stróża - a przez to stać się dostępny dla złych duchów.

  Tak więc ten kto nie jest opętany ten nie jest. Ten kto chroni siebie albo ten kto ma łaskę ducha świętego - ma jego ochronę, systans i integrację ten jest na pewno bezpieczny. Reszta bezpieczna nie jest nawet jeśli nazywa siebie uczniami chrystusa.

  Co do Matki Boskiej to jest pewien problem. Ale jeśli mówią sami egzorcyści że szatan kłamie i podaje się za świętych to... jakim cudem matka boska może chcieć czyjegoś cierpienia?

  Trzeba mieć równo poprzestawiane w głowie aby twierdzić że Jezus czy Bóg chce aby ktoś cierpiał. To znaczy że rozmywa nam się granica prawdy i kłamstwa, dobra i zła. To taki uniwersalizm chory gdzie Bóg jest Bogiem i szatan jest jego stworzeniem i wszystkie demony są mocami bożymi więc... wszystko nam jedno... przecież TO JEST BLUŹNIERSTWO PRZECIWKO JEZUSOWI!

  Po co Jezus umierał, czego uczył i po co przyszedł i oddał SWOJE ŻYCIE żebyśmy my mieli życie obfite i pełne?
  Śmierć Anneliese jest nie na chwałę ale na obrazę Jezusa. To że takie rzeczy są możliwe nie znaczy że są dobre.

  Ludzie mają namieszane w głowach, nie mają właściwej miary Prawdy, nie znają Boga po prostu. Bo to jest tożsame. Prawda Miłość Bóg to jest to samo.

  Zresztą tutaj nikt nic nie napisał od siebie. Jakiś Wolny Człowiek tylko robi SKOPIUJ-WKLEJ a myślenia w tym żadnego. No tylko jeszcze dopisze "Króluj nam Chryste". I myśli że to załatwia całą sprawę.

  Tak zgadza się widziałem różnych ludzi bardzo zaangażowanych w życie kościoła... pamiętam jak jeden taki kiedyś tłumaczył mi dlaczego zwykłe DVD z jakimś tam filmikiem nagranym w domu sprzedaje za 60 zł... ledwo się trzymał w całości ten biedak... to jego zajęcie było tak obrzydliwe jak on sam. Ale niestety to był człowiek mocna przeorany przez głupotę. Ciekawe że zamiast mu pomóc to zostawiono go na pastwę a on dalej przerabia innych ludzi na sieczkę.
 • @bar-bara 12:22:56
  ///
  A ta kreatura 'matka boska' - szefowa demonow ZSYLA demony na zwiedzionych przez nia ludzi!
  ///

  Nie ma żadnej szefowej demonów. Demony są w ludziach. W kretynach, złośliwych głupich ludziach.
  A co do matki demonów to owszem kobiety mają do tego zdolności. Dlatego od zawsze było tak że się baby trzymało krótko bo inaczej było krucho... i to jest też zapisane w Apokalipsie... nierządnica...
 • @DelfInn 19:40:27
  Ciekawe. A wiesz że ci co dali podstawy katolicyzmowi korzystali i wynosili z różnych sfer? Nawet od gnostyków.

  Wiesz? Nie wiesz. Nie chcesz nic wynosić? To nie wynoś. Tyle masz zrozumienia ile masz miłości. Twoja wola - twój wybór. Tak żyjesz ile w tobie Prawdy.

  Każdy jest sądzony tak jak sam sądzi. Swój sąd będziesz mieć. Wtedy się okaże czy mówiłeś prawdę i szukałeś prawdy czy jesteś obłudnikiem i oszustem... i czeka cię zapłata adekwatna. Dla obłudnika zapłata obłudnika.
 • @ezaw 14:45:49
  A co do matki demonów to owszem kobiety mają do tego zdolności. Dlatego od zawsze było tak że się baby trzymało krótko bo inaczej było krucho... i to jest też zapisane w Apokalipsie... nierządnica...

  Kto wydal na smierc Pana Jezusa?
  Kobiety, baby?

  Nie, plemie zmijowe, faryzeusze, przywodcy religijni, MEZCZYZNI!!!
 • @bar-bara 15:05:53
  Dajesz świadectwo swojego rozumienia rzeczywistości duchowej.

  Nie ma żadnej matki bożej. Demony są w głowach ludzi. Jak ktoś jest złośliwy imanipuluje innymi, robi sobie zabawkę z kogoś itd. To są demony... ale widać nie mamy o czym rozmawiać.
 • @ezaw 15:10:36
  Nienawidzac kobiet, wielbiac i wywyzszajac mezczyzn, dajesz swiadectwo o sobie, to tak jakbys defilowal z flaga wielokolorowa.
 • @bar-bara 15:20:57
  Widzisz to żona Heroda i jej córka zażądały głowy Jana.
 • @ezaw 17:33:33
  "Widzisz to żona Heroda i jej córka zażądały głowy Jana."


  Hmm... i to jest powod, dla ktorego nienawidzisz wszystkie kobiety?

  Ciekawe, bo Pan Jezus nie mial w nienawisci kobiet, Apostolowie tez nie mieli w nienawisci kobiet.

  " (24) Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem." (Rodz. 2:24)

  No, ale, aby to wiedziec, trzeba najpierw BYC MEZCZYZNA.
  Zatem, zycze ci, abys jak najszybciej stal sie mezczyzna.
 • @bar-bara 18:00:20
  PRoblem w tym że niektóre kobiety chcą dorównać facetom. I to jest to co dzisiaj wykorzystują siły szatana. Stad te wszystkie emancypacje kobiety...z bycia kobietą. I konsekwencje.
  Kobieta ma być kobietą a mężczyzna mężczyzną. Kobieta nigdy nie będzie taka jak męzczyzna i nie dorówna mu w intelekcie. Tak to jest przez Boga ułożone.
  Kobieta ma inne przymioty a mężczyzna inne. Jeśli kobieta wychodzi ze swojej roli to się jej w głowie... demony lęgną i złośliwa jest bo chce się mierzyć z facetami.

  Co to ma wspólnego z nienawiścią do kobiet? To demony tak mówią że ktoś kto mówi o porządku ten nienawidzi kobiet bo mówi że robią źle.

  Z takim Prawem to prosto do Piekła a nie do nieba.
 • @ezaw 18:40:15
  Nie Ezawie, nie zwalaj swych problemow na jakies kobiety.

  Nie kobiety sa winne, ze mezczyzna nie jestes.

  Ty nawet nie wiesz (bo Ewangelii nie znasz), ze Pan Jezus podwyzszyl role kobiet, bo kobiecie, Samartance wyjawil, ze jest Mesjaszem!!!

  A po zmartwychwstaniu Ukazal sie najpierw KOBIETOM, a dopiero pozniej mezczyznom!!!

  Wiec twoje antybiblijne ponizanie kobiet swiadczy tylko o tobie i o twoich kompleksach.
 • @bar-bara 19:36:19
  Jezus nie robił żadnej różnicy między kobietami i mężczyznami.

  Ja mówię o roli kobiety, jeśli kobieta wychodzi ze swojej roli i np. nie wychowuje dzieci bo się realizuje zawodowo to to jest błąd, fałsz. Poza tym przypatrz się dobrze młodym kobietom dzisiaj... co się dzieje przez to WYRÓWNYWANIE szans i próby dorównywania mężczyznom.

  Jeśli nie rozumiesz o czym tutaj piszę to masz problem widocznie, nie masz rozeznania.

  Niestety. Przykre to. Jeśli kobieta przestaje być kobietą to jest tragedia. Jeśli mężczyzna przestanie być mężczyznom to półbiedy. To też źle ale nie tak źle kiedy kobieta jest demonem. Tak jak np. tutaj:

  http://www.youtube.com/watch?v=lBmYWdc0y-A


  Opętana kobieta której nikt nie leczy i nie widzi problemu.
 • @bar-bara 19:36:19
  Jesteś w głębokim błędzie. Twoja wiara w 1000 letni królestwo które ma trwać 1000 równe lat i ma być po wzbudzeniu cię ze śmierci (raczej z niebytu kiedy przestaniesz istnieć) to jest baśń dla osób nie potrafiących przyjąć PRAWDY. Twardej prawdy że życie które dostaliśmy to jedyne co mamy. I potem już nas nie ma

  Myślisz że jak z ciała odlatuje tchnienie, to znaczy jak człowiek przestaje oddychać i umiera to jest jakieś tchnienie które przeżyje i ty dzięki temu przeżyjesz niewiadomo w jakiej formie.

  A to są wierzenie średniowiecznych okultystów i tym podobnych którzy wierzyli że mogą takie tchnienie - ducha uchwycić w chwili śmierci i przechowywać. Do takich właśnie kłamstw dochodzą ci co nie chcą prawdy przyjąć.

  A sprawa jest bardzo prosta. Człowiek się rodzi, dorasta i odchodzi. Albo odchodzi w grzechach i nierozwijając się duchowo i umiera przez śmierć albo odchodzi w łasce i pokoju ducha czyli zostaje zabrany do nieba i nie czuje żadnego skażenia, nie umiera, nie zaznaje śmierci. Ale odchodzi na zawsze i nigdy już go nie będzie, jego świadomość gaśnie, czyli przestaje istnieć.
 • @ezaw 21:36:24
  Zastanawialam sie nad tym dlaczego absurdalne rzeczy glosisz.
  Przeczysz Jezusowi Chrystusowi, tak samo jak sadyceusze i faryzeusze przeczyli.

  Czyli tak jak oni, zaliczasz sie do plemienia zmijowego i bedziesz odpowiadal z kazdego twojego bezuzytecznego slowa, bo ze zlego skarbca zle rzeczy wydobywasz:

  (34) Plemię żmijowe!
  Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią.
  (35) Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy.
  (36) A powiadam wam:
  Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu.
  (37) Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony."(Mat.12:34-37)


  Ty glosisz absurdy, takie jak glosili sadyceusze, plemie przewrotne.
  Te nonsensy pojawiaja sie w twojej glowie, poniewaz twoj umysl jest pusty, wymieciony i pycha przyozdobiony, dlatego stal sie siedziba duchow zlosliwych:


  " (43) Gdy duch nieczysty opuści człowieka, błąka się po miejscach bezwodnych, szukając spoczynku, ale nie znajduje.
  (44) Wtedy mówi:
  Wrócę do swego domu, skąd wyszedłem; a przyszedłszy zastaje go nie zajętym, wymiecionym i przyozdobionym.
  (45) Wtedy idzie i bierze z sobą siedmiu innych duchów złośliwszych niż on sam; wchodzą i mieszkają tam.
  I staje się późniejszy stan owego człowieka gorszy, niż był poprzedni. Tak będzie i z tym przewrotnym plemieniem." (Mat.12:43-35)
 • @bar-bara 22:08:22
  Podaj mi cytaty, słowa Jezusa gdzie jest powiedziane że jest tak jak twierdzisz ty, protestanci, katolicy... czy ŚJ.

  Wszystko to są wierzenia baśniowe. Podejrzewam że dawniej i nawet dzisiaj są ludzie którzy znają prawdę. Są nawet tacy którzy nie przynależą nigdzie. Ale myślę że są tacy którzy należą do KrK i wiedzą o tym bo dobrze rozumieją słowa i wszystko co dotyczy życia duchowego.

  Póki co wyciągnęłaś cytaty żeby nimi we mnie uderzyć. Ok.

  Teraz czekam na cytaty potwierdzające że jest tak jak piszesz. Najlepiej bogato i z opisami, z dowodzeniem co z czego wynika i czym jest. A nie płaskie bezduchowe i rozumowe podawanie i poleganie na tym że w wiedzeniu Jana jest napisane że 1000 lat. Co jest zwyczajną symboliką.
 • @ezaw 22:19:28
  "Podaj mi cytaty, słowa Jezusa ..."


  Po co???
  Bys po raz kolejny powiedzial, zaprzeczyl Panu Jezusowi, bys znow nagrzeszyl mowiac, ze to basnie...
  Przeciez ty caly czas glosisz te same brednie co sadyceusze nie wierzysz Panu Jezusowi i nie Slowo Boga glosisz, tylko jakies urojenia ,  "Póki co wyciągnęłaś cytaty żeby nimi we mnie uderzyć. Ok."

  A co, uwazales, ze mozesz tak sobie obrazac Jezusa Chrystusa - Slowo Boga?
  Nie atakuj Slowa Boga, bo to MIECZ obosieczny, bardzo ostry, wiec krzywde sobie zrobisz walczac z Nim!

  Nie wiedziales, ze: 'Żywe jest Słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca'?

  To teraz juz wiesz.


  "Teraz czekam na cytaty...."

  Czekaj sobie czekaj...

  Ten kto szuka znajduje, a nie ten kto czeka!!!
 • @bar-bara 22:51:19
  Saduceusze byli ignorantami, oni nie rozumieli pisma dobrze i nie mieli też łaski Ducha Świętego więc nic nie wiedzieli. Znali pismo ale nic tak naprawdę z niego nie rozumieli. Saduceusze kpili sobie z nauk Jezusa i próbowali go podejść, wpuścić bagno. Sami nie potrafili zrozumieć i uwierzyć nie chcieli.

  Możesz podać ten cytat gdzie Saduceusze pytają Jezusa o zmartwychwstanie a on im tłumaczy tak samo, to znaczy na takim poziomie jak oni jego pytali. I to dowodzi również tego że oni nie wiedzą co mówią. Lecz ich jedynym celem jest odebranie komuś prawdy. Ale Jezus nie był tacy jak oni, wprawdzie odpowiedział im ich językiem ale do tego dał im coś co mogłoby ich naprowadzić na prawdę, dołożył im słowo które miało wyjaśniać całość. Bo oni właśnie nie wierzyli w to że jest zmartwychwstanie ponieważ oni myśleli o takim zmartwychwstaniu o jakim ty myślisz. Ale byli pewni swego bo nie rozumieli czym jest zmartwychwstanie więc przyjęli że wiedzą że nic nie ma bo to nielogiczne. Bo szukali tam gdzie nie trzeba. I śmiali się, szydzili, kpili bo sobie wyrobili obraz który im służył za wzorzec i do niego się odnosili. Ale to był fałszywy wzorzec, który według nich był dowodem na to że prawdziwy wzorzec jest falszywy. I kpili z Jezusa bo myśleli że on wierzy w ten ich fałszywy wzorzec. Nie mogli zrozumieć że Jezus mówi o czym innym a co było i jest w Piśmie zawarte. On to rozumiał i wiedział o czym mówi. A oni przypisywali jemu własną głupotę. I Jezus to wiedział i wiedział że nie zrozumieją tych prostych prawd. Bo byli właśnie rozdęci w swoje pysze, ich Ego było tak duże... nie chcieli zejść do właściwego sobie poziomu i z miłością zapytać i rozważać tego co mówił Nauczyciel.

  WIem, skomplikowane to ale tak jest u ludzi którzy nie znają prawdy często, którzy myślą magicznie... a to się bierze z kłamania i oszukiwania w życiu. Kto ma wiarę prostą, prawdy szuka ten idzie drogą poznania i to zrozumie.
 • @ezaw 23:04:53
  "Bo oni właśnie nie wierzyli w to że jest zmartwychwstanie ponieważ oni myśleli o takim zmartwychwstaniu o jakim ty myślisz. "

  Znow brednie piszesz! Bo to wlasnie ty glosisz sadeucowskie nauki, ze nie ma zmartwychwstania, lecz jest tylko to zycie na ziemi.
  Powtarzasz po antychryscie i nawet o tym nie wiesz-

  Ilez ty bredni juz napisales, a zaczales bredniopisarstwo od tego, ze zgrzeszyles grzechem wielkim, bo przeciwko Duchowi i juz w piekle jestes....
  A teraz glosisz, ze z tego piekla poznanie prawdy otrzymujesz..., nikt nie rozumie tylko ty jedyny i jako oswiecony zarzucasz nieprawde Biblii, piszesz, ze to basnie..., bla, bla, bla

  Ty sie nad Slowo Boga wywyzszasz! Grzeszysz tym niesamowicie!
  Czy nie umiesz zgadzac sie z Biblia, lub milczec?
  Po co codziennie tyle grzeszysz przeczac Panu Jezusowi???
  MILCZ skoro nie rozumiesz, ale nie przecz Slowu Boga!!!
 • @bar-bara 23:18:28
  Saduceusze niewierzyli w zmartwychwstanie z zasady. Bo według nich zmartwychwstanie miało dotyczyć właśnie tego w co wierzysz ty. Ty w to wierzysz oni nie, ale oboje jesteście w błędzie.

  Jezus mówi wyraźnie o tych sprawach, ale kto ma uszy ten ma a kto nie ma ten nie ma.
 • @ezaw 11:17:51
  No to napisz, ty, ktory siedzisz w mojej glowie i mym sercu, w co ja wierze!


  Napisales:

  "Saduceusze niewierzyli w zmartwychwstanie z zasady. Bo według nich zmartwychwstanie miało dotyczyć właśnie tego w co wierzysz ty. Ty w to wierzysz oni nie, ale oboje jesteście w błędzie."


  Czyli, wedlug ciebie:

  Sadyceusze nie wierzyli w zmartwychwstanie.

  Nie wierzyli, bo wedlug nich, zmartwychwstanie dotyczylo tego w co JA WIERZE.

  Ja w to zmartwychwstanie WIERZE, ONI w to zmartwychwstanie NIE wierza i oni NIE wierzacy w to zmartwychwstanie i ja wierzaca w to zmartwychwstanie, jestesmy w bledzie.
 • @bar-bara 11:49:40
  Zgadza się.

  Oni wręcz naigrywali się z tego. A jeśli naigryweali się z czegoś czego nie pojmowali to z kogo się śmiali? Z siebie. Ale kiedy próbowali zrobić wariata z Jezusa on im nie opowiedział że są debilami, chociaż byli, lecz dał im odpowiedź taką jaką chcieli usłyszeć. I dał im jeszcze więcej, bo dał im wskazówkę że są tacy ludzie którzy nie żenią się i nie wychodzą za mąż.

  Rozumiesz? Nie chodzi o jakieś TAM GDZIEŚ, tylko o TU I TERAZ.

  Są ludzie którzy żyją w samotności. A niebo nic do tego nie ma, bo niebo nie jest od żeniaczki. Ale to nie znaczy że ludzie nie żenią się i nie wychodzą za mąż, bo przecież tak zawsze było i tak zawsze będzie. Bo tak jest że Bóg "stworzył ich" mężczyzną i kobietą. Do nieba zaś idzie się indywidualnie bo to jest przestrzeń ducha.
  Kobieta musi iść sama do nieba i mąż musi iść sam do nieba. Czy są ze sobą czy nie. Jeśli są ze sobą a nie są zbawieni to muszą się zbawić. Mężczyzna nie może zbawić kobiety, nawet jeśli kobieta sobie to w mówi, że jej zbawieniem będzie męzczyzna. Wiele kobiet tak ma a potem zamieniają się w demony bo im nie dogodził mąż. A to jest szatańska droga. I podobnie czasem mają faceci szukając w kobiecie zbawienia. A to jest fałsz.

  Zbawienie jest W BOGU.

  Jezus mówi wyraźnie że do DZIECI należy KRÓLESTWO NIEBIESKIE.

  Pisałem już o tym. Że taka jest logika natury, Boga. Że człowiek jest nieświadomy i dorasta cieleśnie traci tą dziecięcą ochronę anielska (to ma związek z fizjologią jak widać) a potem jak się dojrzeje płciowo to trzeba na nowo odnaleźć, świadomie już, Boga. Bo wraz z rozwojem otrzymujemy świadomość i musimy wybrać.

  Ty czekasz na Raj który będzie jak u ŚJ po śmierci. Ale go nie będzie. Bo raj nie jest i nie był gdzieś tam.. tylko był tutaj... jest tutaj. Ten kto jest w raju duchowym ten jest, a kto nie jest ten nie jest.

  Czytaj Biblię i studiuj. Jest o tym wiele wzmianek. Ale nie ma nigdzie wzmianek o baśnowych krainach które uroili sobie Saduceusze a w dodatku jeszcze wyszydzili to co sami sobie wymyślili. Z siebie szydzili.

  To nie jest nic nadzwyczajnego. Ludzie przeważnie tak myślą i projektują swoje błędy na innych. Niektórzy są tak pomyleni w swojej złośliwości że bredzą, nie wiedzą co mówią. Mówią o czymś a myślą zupełnie o czymś innym. Są opętani.

  I dzisiaj jest dużo gorzej niż za czasów Jezusa. Czy wtedy ludzie zdychali w szpitalach na raka? Czy małe dzieci umierały na raka? Nie. Co najwyżej ktoś starszy mógł się dorobić raka.

  Irracjonalne spojrzenie na świat to SZATAŃSKIE spojrzenie. FAŁSZ, KŁMASTWO, OSZUSTWO.

  Miłość i Duch Święty dają integrację i pełnię, Prawdę.

  Prawda Boga to PRAWO na jakim ustanowiony jest świat. To co należy czynić aby było nam dobrze.

  ŻYCIE WIECZNE to życie OBFITE, PEŁNE, NASYCONE. Zarówno substancjami odżywczymi (witaminy, minerały itp) jak również napełnione tą prasubstancją czyli Duchem.

  Łaskę Ducha w przeszłości przed Jezusem mieli różni ludzie, nie tylko żydzi ale nikt specjalnie nie wiedział jak to się dzieje. Np. Hindusi, te wszystkie ich nauki, kasty są wspomnieniem tego co kiedyś miało sens u ludzi którzy rozumieli bo mieli ducha. Ale przepoczwarzyli to w jakieś formy szatańskie - kasty które są nie wedle Ducha ale wedle ustaleń człowieka.

  I podobnie było u Żydów, oni sobie prawo UŻYWALI do swoich celów ale go nie wypełniali i nie potrafili wypełnić. A jak się znalazł ktoś kto otrzymał łaskę i nawoływał braci do upamiętania i tłyumaczył to oni go mieli za wariata i zabijali. To samo zrobili z Jezusem.

  Gdyby była możliwość to bym tobie to wszystko wyjaśnił lepiej na żywo, rozrysował i wytłumaczył wedle słów Jezusa i Biblii. No ale niestety mogę tylko starać się pisać a to nie jest najlepsza forma wyjasniania. Tym niemniej każdy sam musi zejść na ziemię i zmierzyć się z prawdą.

  Czy wierzysz czy nie wierzysz, czy wiesz, czy rozumiesz, czy nie... każdy podlega pod te prawa. Jezus tylko przyniósł nam pełnię poznania po to aby nie błądzić i nie żyć bezmyślnie, po omacku, nie wpadać w sidła zła.

  Jezus przyniósł nam ZBAWIENIE nie PO to abyśmy je osiągali jak już nas nie będzie i nie będziemy mieć świadomości a więc WOLI, tylko tutaj teraz abyśmy życie mieli. BO jest tylko jedno życie. GDyby było jakieś tam niebo po śmierci to by nie było potrzeby ZBAWIENIA.

  No ale ludzie tacy jak ty wciąż magicznie widzą rzeczywistość. Myślą że jest jakieś ZMARTWYCHWSTANIE i ŻYCIE WIECZNE z JEZUSEM w RAJU gdzieś jako jakiś awatar czy inne niewiadomoco. To są podobne baśnie jak te które powstały w hinduzimie i innych mniej lub bardziej IRRACJONALNYCH wierzeniach. Często celowo wmawiane ludziom żeby ich ogłupić i odwieść od prawdy.

  Czasami cięzko w to uwierzyć jak to jest możliwe. No ale właśnie o to chodzi że ludzie żyją czasem i 100 lat i umierają głupi jak but. Tak to już jest u Boga, w Życiu.

  Dlatego trzeba sobie wyobrazić co zrobił Jezus. Poświęcił swoje życie, chociaż nie musiał. Mógł sobie żyć i dożyć 100 czy nawet 140 lat i nic nie zrobić, albo ponauczać trochę i dać sobie spokój bo widział że ludzie nie bardzo rozumieją, nie chcą uwierzyć.
 • @bar-bara 11:49:40
  Albo pamiętasz co mówi Jezus:

  "A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, zostałaby aż do dnia dzisiejszego."

  Czyli co według twoich baśniowych wierzeń Miasta też idą do nieba i budzą się po 1000 lat i żyją 1000 lat albo co?

  Gdzie? Na Marsie czy w innym wymiarze, może w astralu albo innych okultystycznych bajaniach szatana?

  Żadne Kafarnaum do nieba nie idzie, a jeśli brać pod uwagę ludzi to każdy idzie indywidualnie. Więc jak, o czym mówi Jezus? Kłamie, głupstwa gada czy mu się pomyliło?

  Bo wiesz Jezus wiedział co mówi. To tylko odbiorca ma problem z odbiorem jeśli nie ma w nim Prawdy. Wtedy wierzy w kłamstwa i różne magiczne przedstawienia.

  A rzeczywistosć niewzruszenie zostaje rzeczywistością, Prawda pozostaje prawdą i NIE DRGNIE.

  A może chcesz zacytować słowa Jezusa o tym że gdyby ktoś miał wiarę i powiedział górze przesuń się to ona się przesunie? Albo że z kamienia Bóg wskrzesza potomstwo ludziom? Może wierzysz też w inne baśnie, np. w UFO który przywiozło Jezusa, a w tym UFIE siedział sam Bóg. Albo że demony przychodzą na ziemię i chodzą rano po bułki a wieczorem piją piwo i oglądają film w kinie nocnym?

  A może drzewa mogą rosnąć korzeniami do góry i koty mogą fruwać, a ptaki ryją nory i pływają w oceanie?
 • @ezaw 12:25:23
  Koncze rozmowe z toba, bo nie jestes zdrowy.
  Powinienes wypoczac.
 • @omnia 12:58:12
  Chodzi o to że ludzie działają po diabelsku, na odwyrtkę.

  Chodzi im o to że się źle czują a mówią że to Tusk jest niedobry...Albo zarabiają 3500 i mówią że ich okradają, a ich życie osobiste i rodzinne w gruzach. I nie rozmawiają, nie mówią wprost, nie nazywają rzeczy po imieniu tylko problem jest w Komorowskim.
 • @bar-bara 12:45:53
  ///
  Koncze rozmowe z toba, bo nie jestes zdrowy.
  Powinienes wypoczac.
  ///

  No i taka jest rozmowa właśnie. Ty wierzysz w bajki a na racjonalne argumenty nie masz odpowiedzi tylko ucieczkę... kończysz rozmowę... dobrze jest jak wmawiasz swoje baśnie innym żeby w nie wierzyli tak jak ty, wtedy jest ci dobrze, ale Prawdy się boisz. Dlaczego?

  Ja mam wypocząć? Nie wiesz o czym mówisz znowu. Ja nie wypoczywam, w tym rzecz. W piekle nie ma wypoczynku. Życie traci swój blask i kształt, człowiek staje się obojętny, zamknięty w więzeniu BEZCZUCIA. śmierć za życia czyli piekło.
  GDybym był w gehennie, czyli przechodziłbym przez dolinę to co innego, wtedy miałbym możliwość wprowadzenia zmian, zmiany odżywiania, modlitwa, post i bym wypoczął... już kiedyś to przerabiałem... dla tego kto jest w dole to jest możliwe, ale nie dla kogoś kto grzeszy śmiertelnie.
 • @omnia 13:44:52
  A to ty sama twierdziłaś że trzeba być przebiegłym...

  Wiesz w ogóle co piszesz? Może daj to komuś do cenzury... ale nie komuś kto jest bezkrytyczny.
 • @ezaw 13:40:15
  "Ja mam wypocząć? Nie wiesz o czym mówisz znowu. Ja nie wypoczywam, w tym rzecz. W piekle nie ma wypoczynku."

  To przestan glosic z ''piekla''!!!
  Klamstwem sa twe slowa, twe gardlo przeczy Bogu, bluznisz Slowu Boga, wynosisz sie ponad Zbawiciela!!!  Jesli umiesz czytac, poczytaj, bo na razie po szatanie powtarzasz:

  http://biblez.com/searchstrongs.php?q=hades
 • @omnia 13:45:16
  Ezaw najgorsze ciosy w siebie wali, bo klamstwo glosi!
  Stacza sie coraz bardziej, coraz wieksze bluznierstwa glosi!
  Napisano, ze zbierzemy co siejemy, Ezaw zbierze wszystko co sieje!
 • @bar-bara 14:01:34
  Co mam poczytać? Co chcesz wskazać?

  Jest to pewne że nie ma żadnego nieba tam gdzieś gdzie się zyje. Nie żyje się, kończy się życie i nie ma żadnego zmartwychwstania. Niby gdzie, w jakiej formie?

  Ja znam ludzi zmartwychwstałych. Oni żyją tu i teraz. I znam takich co siedzą w piekle. W tym również ja.

  Natomiast kłamcy to co innego. Kłamca jest kłamcą, szatana synem. To nie znaczy że on siedzi w piekle.

  Bóg wyraźnie mówi że kto czyni zło a się nawróci będzie przyjęty.

  Nie masz pojęcia co to jest piekło a co to niebo. Odnosisz to jakiegoś czasu niebytu którego po prostu nie ma. Tego czego nie ma tego nie ma.
 • @bar-bara 14:06:15
  Mówisz żebym przeczytał i podajesz mi określenie HADES.

  Sama może najpierw przeczytaj ze zrozumieniem: http://concordances.org/greek/86.htm

  Miejsce niewidoczne. Hades. Piekło. TO co jest a czego nie widać. Tylko duchowo można to rozeznać. Normalnie ludzie nie kumają o co chodzi. Coś tam może i wyczuwają ale nie wiedzą.
 • hádēs
  86 hádēs (from 1 /A "not" and idein/eidō, "see") – properly, the "unseen place," referring to the (invisible) realm in which all the dead reside, i.e. the present dwelling place of all the departed (deceased); Hades.

  -------


  czyli niewidzialna rzeczywistość, bo duchowa rzeczywistość nie jest widzialna oczami a jedynie duchowo można to rozpoznać jeśli się ma uzdolnienie takie.

  Większość ludzi żyje życiem przyziemnym nie rozwija się duchowo, niektórzy mają lepszego ducha ale nie mają rozeznania duchów.
  Większość więc nie wie i stąd biorą się nieporozumienia, bo sama nazwa jest prawidłowa.
 • @bar-bara 14:06:15
  I zobacz jeszcze sobie co znaczy słowo Hell - miejsce puste w środku., W środku jest dusza. Pełnia to miłość, Bóg, Duch to pełnia, wypełnia nas. A Hell czyli piekło to brak napełnienia.

  I to nie dotyczy ciała martwego bo martwe ciało to martwa dusza. Więc nie o to chodzi. Chodzi o to co żyje i jest puste, a więc w piekle. Bo to jest śmierć za życia.


  I tak to wygląda. Przeżyłem to i jestem w piekle i wiem jak się czuję, jaki jest mój duch. To jest martwota nie tylko duchowa to jest martwota ciała. Fizjologiczna. Która nie może być już odrestaurowana tak jak w przypadku kogoś kto przechodzi przez gehennę... Z piekła nie ma wyjścia... tylko śmierć jest wywzwoleniem, czyli koniec, niebyt. A więc nieżycie. Czyli stan kiedy już niczego nie ma i jest nam obojętne już wszystko. A tylko za życia zależy nam na życiu
 • @omnia 19:41:08
  To jak już sobie przypomnisz to wróć się tam gdzie zostawiłaś rozum i wtedy wróć tutaj do rozmowy.
 • @omnia 13:59:25
  chyba pomyje...
 • @omnia 13:59:25
  On ma jezyk rodem z piekla, w ktorym (jak twierdzi) sie znajduje.
 • @bar-bara 14:26:28
  Rodem z piekła to jest obgadywanie i szemranie. Pisanie o tym że przebiegłość jest dobra a potem że o przebiegłości się nie pisało. Być może chodziło o roztropność. No ale roztropność to nie przebiegłość.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej