Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
167 postów 4448 komentarzy

dywagator

ezaw - What God prescribed. That's the law!

Zagrożenie Współczesnego Człowieka -Ruch New Age

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Baczcie, aby kto was nie zagarnqł w niewolę przez tę filozofię będqcą czczym oszustwem, opartą na ludzkiej tradycji, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie" (Kol. 2,8)

 

 

 

 

 

 

 

  W obecnym czasie zauważa się powszechny głód Boga, głównie przejawia się to w poszukiwaniu nadzwyczajnych zjawisk, metod czy sposobów doskonałości duchowej - często zwodnych i zgubnych.

    Bóg hojny w swoim miłosierdziu nie skąpi i nigdy nie wstrzymywał swych darów i charyzmatów dla swego Kościoła.
Tak jest i dzisiaj, kiedy to Bóg w różnych wspólnotach modlitewnych (i nie tylko) udowadnia poprzez swoje znaki i cuda, że On naprawdę ŻYJE!
    Ogólnie uważa się, iż głównym "Motorem" który nadał temu kierunek w powstawaniu takiej Armii Pana (jeśli chodzi
o Kościół Rzym.-Kat.) był Duch Święty w postaci Soboru Watykańskiego II.
    Mniej więcej od tego czasu Lud Boży coraz bardziej rozumie, że "Nie toczymy walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich". (Ef 6:12). Św. Paweł w Liście do Rzymian (Rz 5,20 b) pisze:
    "Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska". Obok łaski kroczy owoc nieposłuszeństwa, obok pychy GRZECH. Widzimy z większą wyrazistością, iż równolegle kroczą dwie Armie w tym świecie:
Armia Boża i Armia Szatana, Dzieci Światłości i Dzieci Ciemności. Ci ostatni nie kryją się już jak dawniej, ale całą swoją działalność zjednoczyli pod jedną nazwą: N E W A G E - czyli Nowa Era.
    Bardzo trudno jest tutaj w kilkunastu zdaniach przedstawić genezę, ideę i zagrożenia tego Ruchu. Ograniczę się więc do przedstawienia głównych punktów i najważniejszych zagrożeń, jakie stąd wynikają oraz na końcu podam pozycje książkowe z punktu widzenia chrześcijańskiego do indywidualnego studium.
    Korzenie New Age sięgają Towarzystwa Teozoficznego założonego przez Rosjankę Helenę Pietrowną Blavatsky w 1875 r. w Nowym Jorku. Podstawowe nauczanie tej organizacji głosi, ,że wszystkie religie świata zawierają wspólne prawdy.
    Alice Bailey, uważana za najważniejszą kapłankę w tym Ruchu jako medium spirytystyczne, odbierała przesłania od tzw, "mistrza mądrości" - Tybetańczyka Djawala Khula. Przesłania, które pisała pod dyktando istoty demonicznej, były opublikowane w licznych książkach.
    Jej tajemne nauczanie, które do dziś szczegółowo się stosuje w kręgach New Age, przedstawia tzw. "PLAN". Zawiera on ustanowienie nowego porządku świata, nowego rządu światowego i nowej religii światowej. Głównym celem politycznym Ruchu New Age jest całkowita kontrola światem. Otwarcie oręduje się za rozwiązaniem lub zniszczeniem indywidualnych państw, poszczególnych narodów w imię pokoju i ochrony (to się dzieje na naszych oczach!). Mimo, iż ostatecznym celem jest panowanie nad światem, istnieją również liczne pośrednie cele natury politycznej, społecznej i ekonomicznej.
Mają być one wszystkie osiągnięte w tzw. Erze Wodnika.
    Czysto astronomiczne przesunięcie zrównania dnia z nocą, które mniej więcej co 2000 lat przechodzi przez nową konstelację w zodiaku, jest zabobonnie interpretowane przez astrologię jako mające wpływ na naszą planetę Ziemię.
Na przełomie wieku zrównanie dnia z nocą przejdzie z konstelacji ryb do konstelacji wodnika.
Niektórzy uważają , że przejście to już nastąpiło w 1962 r. Ryba jak wiemy, to znak symbolizujący wiarę w Chrystusa, którym często posługiwali się pierwsi chrześcijanie. Stąd członkowie New Age twierdzą, że odejście od znaku ryb oznacza, że era Chrystusa ma się ku końcowi!
    Ruch New Age stanowi syntezę religii wschodnich i dawnego "nauczania tajemnego" oraz kombinację gnozy
i spirytyzmu opartego na egzotycznym (tajemnym) nauczaniu przekazywanym przez istoty demoniczne. Obejmuje więc wszelkie odmiany okultyzmu: jasnowidzenie, astrologia (horoskopy), hipnola, ufologia, wszelkie odmiany Jogi, medytacje wschodnie, jakieś ćwiczenia oddechowe, mitologia, wiara w reinkarnację, spirytyzm, magia (biała, czarna), masoneria, hitleryzm, marksizm, radiostezja, energoterapia, wszelkie wschodnie sztuki walki itp.
    Chciałabym w tym miejscu zwrócić uwagę na popularne w środowiskach masowego przekazu słowo "energia".
W tym niewinnym słowie mieści się ukryta siła, bożek Siwa - Niszczyciel (por. Ap 9:11) czyli demon, szatan. Tak więc wszyscy ci, którzy w/w praktykach biorą udzial i posługują się tą energią mają oni swego boga - szatana i są jego dziećmi. Biblia w tej sprawie wypowiada się jednoznacznie, bowiem jest to najwieksze przekroczenie względem Boga (por. Dekalog) oraz: Kpł 19:26 b. 28:31; 20:6,27; Pwt 17:10-14; Izaj. 47:11-15; Oz 4:6.12; Gal. 5:19-21. To tylko niektóre fragmenty Pisma Świętego mówiące o konsekwencjach tych czynów.
    Jakże w zadziwiający sposób fala zwolenników tego Ruchu rośnie w całym świecie. Pojawiło się ostatnio mnóstwo tzw. uzdrowicieli uprawiających medycynę niekonwencjonalną takich jak Kaszpirowski (mamy już sygnały z terenów byłego ZSRR i nie tylko o pewnej liczbie zgonów ludzi, którzy niby zostali uzdrowieni a jednak ... ).
Sprawdza się tu stara zasada: u diabła nic za darmo.
    Również Wrocław i jego okolice nie jest wolny od tego typu praktyk. Parę lat temu powstała w tym mieście spółka zwana "Antrowis" czyli New Age w polskim wydaniu. Zaprasza się tam dzieci, młodzież, dorosłych na różnego rodzaju ćwiczenia oddechowe mające na celu poprawić samopoczucie, pozbyć się stresów, nerwów, depresji jak i wszelkiego rodzaju choroby. Zapewnia "Panaceum" na wszystko.
    Pamiętajmy, że Jezus przyszedł zniszczyć dzieła diabła i On sam, JEZUS jest jedynym Lekarzem i Odpocznieniem.
I główna zasada: Tylko przez Osobę Jezusa Chrystusa mamy przystęp do Ojca. Nie zbliżymy się do prawdziwego
i jedynego Boga przez żadną technikę! Stąd Marsze dla Jezusa organizowane w maju w całej Europie i w naszym kraju: ogłoszenie panowania Jezusa na ziemi (tej ziemi) a nie szatana.
    Chciałabym jeszcze przestrzeć przed innym powszechnie występującym zjawiskiem ściśle złączonym w Ruchu New Age, mianowicie fenomenem muzyki Rock and Rollowej. Nie czas i miejsce przyglądać się temu tematowi z bliska. Niemniej chcę podkreślić, iż wielu wokalistów tej muzyki podpisało tzw. "traktat wzajemnej współpracy" z szatanem (niektórzy z nich nie kryjąc sie z tym napisali to w swoim pamiętniku np. Król Rocka Elvis Presley). Piosenka jest, odzwierciedleniem życia piosenkarza, tego co przeżywa wewnątrz, jego poglądy, religia itp. Stąd w tym przypadku często śpiewana jest na tle okultystycznym a nie mało z nich działa na podświadomość (co w większości krajów jest zabronione np. w USA).
    Na przykład grupa Led Zeppelin "Schody do nieba" oto słowa:
"Jest jeszcze czas zmienić drogę, którą idziesz". Odczytany odwrotnie brzmi: "Mój słodki szatanie, nikt inny nie wytyczył drogi". Wspomnę tu jeszcze słynną grupę Beatlesów, która to z wokalistą George'm Harrsonem śpiewała mantrę wzywając boga Hare Kryszna, dzięki czemu znalazła się na wysokich pozycjach list przebojów. I wiele jeszcze innych zespołów odeszło od tego, co się nazywa prawdziwą muzyką i to, co jest legalne.
    Uwaga ludzie młodzi! Tobie się tylko wydaje, że słuchanie muzyki rockowej nie jest czymś złym! Jak myślisz, skąd się bierze nienawiść i agresja u ludzi po koncertach rockowych? Tobie sie wydaje, że ćwiczenie się w sztukach walki lub branie udziału w seansach spirytystycznych bądź w tych praktykach, które były wyżej wymienione jest czymś dobrym!
Zbyt wielu ludzi widziałem związanych przez, szatana, aby o tym milczeć! Ale mam dla Ciebie dobrą nowinę! To właśnie JEZUS przyszedł na swiat, aby Cię uwolnić z mocy wroga. Widziałem też jak wspaniale Jezus uwalniał ludzi, którzy dali się zwieść przez siły ciemności w tych praktykach.
"Nic dziwnego, sam bowiem szatan podaje sie za anioła światłości" (2 Kor 11:14). Dlatego św. Jan zachęca nas, byśmy badali duchy (por. l J 4:l).
    Gdy widzisz, że w Twoim życiu jest coś nie tak, coś co Cię prześladuje i masz problemy ze zrównoważeniem emocjonalnym, ciągłą depresją, myślami samobójczymi, nieustanną skłonnością do grzechu (nałogi), niechęć do Pisma Świętego, awersja do przewodników duchowych - zgłoś się do nas. Pamiętaj! Zło, które się tak rozplenia nie może nad Tobą panować, bo Ty w Jezusie masz nad nim zwycięstwo.
Dlatego napisałem to, nie aby Cię straszyć, ale przypomnieć o Twojej wielkiej godności bycia dzieckiem Bożym i abyś przestrzegał innych przed tymi wszystkimi niebezpieczeństwami.

JEZUS ŻYJE! Ten, Który jest i Który był i Który przychodzi!

Marta SowińskaPomocna Literatura:

  • - J. Allan, M.C. Burrell: Nie wszyscy są jednego ducha, PAX, 1988;

  • - M. Basilea Schlink: New Age, Lublin 1992;

  • - G. Danneels: New Age, Maszachaba, 1992;

  • - N.T. Anderson: Kruszący Kajdany, Lublin 1992.

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej