Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
167 postów 4448 komentarzy

dywagator

ezaw - What God prescribed. That's the law!

Zatrute źródło MASONERIA (10) Mistycy i mistycyzm kabały

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mistycy i mistycyzm kabały

 

 

 

 

 

 

Mistycy i mistycyzm kabały


 


 


 

Na wstępie wyjaśnimy, co oznacza termin „mistyka" w znaczeniu ezoterycznym. Nie ma on nic wspólnego z treścią, którą mistyce przypisuje tradycja katolicka, a która polega na nawiązaniu duchowych relacji z Osobami Trójcy Świętej i ze świętymi, lub na przeżyciach i doznaniach, które Pan Bóg dopuszcza. Jeśli mówimy o mistyce kabalistów, którzy mają pojęcie Boga przeciwstawne do naszego i dążą po odwrotnej do naszej drodze „doskonałości", to jest rzeczą oczywistą, że ich przeżycia mistyczne są związane z relacją ze światem duchów zbuntowanych. W literaturze kabalistycznej nazywanie tych rzeczy za pomocą pojęcia „mistyka" jest celowe, by chrześcijanom mącić w głowach. Trzeba więc pamiętać, że to, co dla kabalistów jest mistyką, dla nas jest opętaniem, i w takim znaczeniu używamy terminu „mistyka" w odniesieniu do nich.

Całkowite zdemonizowanie kabały nastąpiło za sprawą kabalisty-mistyka Izaaka ben Salomona Lurii (1534-1572), zwanego Lwem. Ponieważ jego mistyka, wybitnie okultystyczna i teozoficzna (głosząca m.in. osiąganie stanu boskości na drodze reinkarnacji - łańcucha kolejnych wcieleń), pokrywała się z aspiracjami narodu żydowskiego, od roku 1630 stała się „teologią" całego judaizmu.

W „objawieniach" udzielonych Izaakowi Lurii w czasie przeżyć mistycznych poznał on nowe zadania stojące przed Izraelem. Dane mu było poznać, że proces emanacji En-Sof zakończył się kosmiczną katastrofą. Pod naporem promieniowania En-Sof pękło dziesiąte (ostatnie naczynie) Sefirot - Szechina, która w następstwie tonie w chaosie, a potłuczone skorupy uniemożliwiają osiągnięcie żydom celu, to jest przyjścia mesjasza i nastania „królestwa" En-Sof.

Kabała luriańska wzywa żydów do wybawienia z tych tarapatów boga. Zadaniem ich staje się wielkie dzieło naprawy (tikkun) - odkupienie. Ma ono pobudzić drzemiące w nich iskry boskości do wysiłku, by na drodze dobrych uczynków „na dole" doprowadzić do regeneracji sefirotycznego porządku „na górze". Co oznaczają te dobre uczynki? Otóż, czy dany uczynek jest dobry - według Lurii - decyduje wyłącznie wewnętrzna intencja jego sprawcy. Tu odnajdujemy źródło relatywizmu, tak bardzo dziś niszczącego cywilizację zbudowaną na obiektywnych wartościach chrześcijańskich.

Ortodoksyjny judaizm rabinistyczny (instytucjonalny, oparty o strukturę synagog), uznawał za czyny zasługujące studiowanie ksiąg Starego Testamentu i przestrzeganie jego prawa i przykazań, za co spodziewał się od Boga nagrody. Judaizm kabalistyczny za zasługujący uznał natomiast tikkun -dzieło naprawy poprzez praktyki podyktowane przez kabałę. W kabale, jak wiemy, dobrym, bo mocą ich boga sprawionym uczynkiem, są przede wszystkim czary i wszelka magia.

Izaak Luria wraz ze skupioną wokół niego grupą kabalistów nauczał, że proces „odkupienia", którego duszą są „religijne" działania żydów, już jest w fazie końcowej. Gdy ono nastąpi, jego przejawem będzie przyjście mesjasza. Dlatego mesjasza nie trzeba oczekiwać, ale trzeba go wykreować, a każdy żyd ma w tym dziele udział.

Mistycyzm Izaaka Lurii stał się podwaliną ruchów mesjańskich w następnych wiekach. Pierwszym z nich był sabataizm, drugim chasydyzm, a trzecim frankizm, ale również ubocznym skutkiem mistycyzmu Izaaka Lurii była haskala. Zarówno haskala, jak i frankizm były ruchami przeciwstawnymi do chasydyzmu i wzajemnie się zwalczającymi. Te mesjańskie ruchy i dalsze mutacje judaizmu kabalistycznego omówimy, bo one dopiero pozwolą nam zrozumieć obecną sytuację w Polsce i świecie.

Założycielem ruchu sabatajskiego był Sabataj Cwi ze Smyrny (1626-1676), uważany za wcielenie mesjasza. Miał on kilka przeżyć mistycznych, w których został pouczony o swej roli mesjasza i w jaki sposób ma ją wypełnić. Pierwsze „oświecenie" wypadło w znamiennym roku 1648, na ten bowiem rok Sefer-ha-Zohar wyznaczyła datę zbawienia. Głos boży (bat kol) przemówił do niego: Ty jesteś zbawcą Izraela, Mesjaszem, synem dawidowym, pomazańcem Boga jakubowego, ty zbawisz Izrael i zbierzesz go z czterech krańców ziemi w Jerozolimie. Chociaż w następstwie tego przesłania ujawnił się żydom jako ich nowy mesjasz, nikt nie brał go na serio, gdyż sposób jego postępowania zdradzał oznaki choroby psychicznej. W stanach maniakalnego entuzjazmu czuł się przymuszony do popełniania czynów sprzecznych z nakazami religii, wymawiał imię Boże, naruszał posty itd. Sabataj wykonywanie czynów niemoralnych uważał za część swojej funkcji mesjańskiej, dzięki której miał dokończyćtikkundla dokonania odkupienia. Jego stosunek do prawa mojżeszowego spowodował, że rabini (instytucjonalni) ze Smyrny w 1651 roku rzucili na niego klątwę i wypędzili go z miasta. Przeganiany przez rabinów ortodoksyjnych z miejsca na miejsce, w Kairze poślubił Sarę, polską żydówkę, uprawiającą prostytucję. W końcu udał się do Palestyny i tam spotkał kabalistę-mistyka, Natana z Gazy, cieszącego się dużą popularnością. Ten z kolei w mistycznej ekstazie zobaczył Sabataja na boskim tronie w niebie (merkawie), co spowodowało, że ogłosił go mesjaszem, królem Izraela. Po ukoronowaniu Sabataja na króla, rozesłał posłańców na cały świat z wiadomością, że mesjasz przyszedł i że obali sułtana tureckiego, a sam wjedzie do Jerozolimy w roku 1666 na lwie, trzymając w ręku siedmiogłowego węża. Na skutek tego w roku 1665 żydzi z całego ówczesnego świata zjeżdżali się do Jerozolimy. Jednakże rabini jerozolimscy wyrzucili Sabataja ze Świętego Miasta. Nie zrażony tym, udał się do Konstantynopola, aby zdetronizować sułtana. Został tam uwięziony i dano mu do wyboru albo śmierć, albo konwersję na islam. Sabataj zamienił kapelusz żydowski na turban, a w zamian otrzymał nową żonę i stanowisko odźwiernego. Nie zraziło to jednak jego stronników i członków pokaźnego dworu, którym wcześniej wyznaczył funkcje i oddał w zarząd prowincje przyszłego królestwa mesjańskiego.

Dla dalszej jego działalności i dla kierunku, w którym ruch sabatajski się rozwinął, decydujące znaczenie miało kolejne przeżycie mistyczne w dwa lata po tym, jak przeszedł na islam. Głos boży uświadomił mu sens tego kroku: oto został posłany do innych religii, by pozbierać ziarno boże tam zasiane. Aby mogło nadejść zbawienie, musi on naukę kabały zanieśćgojim(to my) i nawrócić ich na „prawdziwą wiarę", która nie ogranicza się do żadnej konkretnej religii, bo wykracza poza wszystkie religijne instytucje (idea ta szerzona jest dziś w ramach New Age, nowej religii świata, wznoszonej na fundamencie judaizmu).

To przeżycie mistyczne Sabataja opisał Mosze Lansado. Zaczyna się ono tymi słowami: Wiedzcie, że w nocpaschową 1668 roku spodobało się bogu, aby jego duch święty spoczął na prawdziwym zbawcy, naszym panu, wielkim, czystym i świętym królu i mesjaszu, Sabataju Cwi, aby wybaw(ię)ił w tym czasie Izraela... W taki oto sposób nastąpiła, w oparciu o autorytet boga, gloryfikacja odstępstwa i zachęta do naśladowania. Sabataj Cwi jako mesjasz pociągnął za sobą setki tysięcy żydów. Powstał w ten sposób w judaizmie prąd kabalistyczny zwany sabataizmem. Jego główny rozwój nastąpił w Małopolsce, Podolu, Czechach i na Morawach, a obecnie kwitnie w USA i Izraelu.


 

KOMENTARZE

 • thx
  muszę kupić tę książkę zonie - ona ma jeszcze ciągoty "ezoteryczne" od czasu euforii wyzwolenia po 89 ;)
 • @sosenkowski 19:58:57
  Książka to mało. Ale baby to mają niestety ciągoty począwszy od horoskopów i wróżek...
 • @ezaw 20:30:21
  "Książka to mało. Ale baby to mają niestety ciągoty począwszy od horoskopów i wróżek..."


  Tak, masz racje, baby to maja, szczegolnie ta wstretna baba MaRyja to ma!!!

  Jakie szczescie, ze baba nie jestem.
 • @bar-bara 21:10:59
  modlitwa Pozdrowienie Anielskie daje mi często Błogość przez duże B... czy zdaniem bar-bara mam już opętanie, czy to raczej przychylność Maryi Matki Jezusa Chrystusa?
  dla utrudnienia dodam, iż przedtem zmawiam dwie wersje modlitwy o oczyszczenie :)
 • @sosenkowski 21:49:49
  Dla ciebie wiara w Boga to zabawa, i z Jego Prawa kpisz.
  Slowa Boga nie znasz, wiec kpisz.

  Ja kpie, ale NIGDY z BOGA i JEGO PRAW!!!


  Kpie z KrK,swiadkow J, protestantow..., ale NIGDY z Boga.

  A ty nawet roznicy nie widzisz.

  MaRyja jest katolicka boginia.

  MaRyja jest antybiblijna!!!
 • @bar-bara 21:10:59
  Nie mam pojęcia co cię tak ubodło. Fakt faktem że są też faceci którzy się zajmują takimi bzdetami jednak większość to kobiety i większość klientów to kobiety i kobiety jedna drugiej to polecają i propagują.
 • @omnia 10:03:39
  Baba nie bylam i nie jestem, bo nie mam babskich zainteresowan, nie lubie plotek, wrozbiastwa, horoskopow, zabobonow...

  Jestem kobieta, stworzona prze Boga z tych samych pierwiastkow co mezczyzna, jestem czescia dopelniajaca mezczyzne, ozywiona Tchnieniem Boga.
 • @ezaw 12:53:12
  Nic mnie nie ubodlo, bo baba nie jestem.
  Masz racje, ze wrozbiarstwemi innymi bzdetami zajmuja sie w wiekszosci baby.
  Ale powodem tego moze byc fakt, ze w katolicyzmie kobiety odsunieto od poznawania Boga, ta czynnosc zarezerwowano dla mezczyzn (ksieza) i byc moze to jest powodem, ze kwitnie wrozbiarstwo...
  Ja przynajmniej tak to widze.

  Ty na przyklad polknales to klamstwo, ze kobieta ma sie sluchac mezczyzny. Ciagle mnie ustawiasz, mowisz, ze na glowe ci wchodze, bla, bla,bla...

  Wlasnie taka mentalnosc dziada (nie mezczyzny), jest praprzyczyna i tworzy mentalnosc bab (nie kobiet), spycha kobiety w proznie i staja sie babami.

  Poznawanie Boga nie jest zarezerwowane dla mezczyzn. Kobieta ma rowne prawa, jest stworzniem bardzo dobrym (tak jak mezczyzna), a nie gorszym. Bog nie tworzy nic nie dobrego, gorszego.

  W szostym dniu stworzyl Bog mezczyzne i kobiete i powiedzial, ze jest to co Stworzyl BARDZO dobre.
  Wczesniej wszystko bylo dobre, a dopiero jak Bog Stworzyl mezczyzne i kobiete, wtedy nazwal to BARDZO dobre.

  "(31) A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień szósty." (Rodz.1:31)

  Wiec przeanalizuj twoj stosunek do kobiet, bo uznajac kobiety za gorsze od mezczyzn przeczysz Bogu.
  I myslac w ten sposob ozenisz sie z baba, a nie z kobieta, bo bedziesz od niej oczekiwal cech baby, a nie cech kobiety.
 • @bar-bara 13:56:30
  ///Wiec przeanalizuj twoj stosunek do kobiet, bo uznajac kobiety za gorsze od mezczyzn przeczysz Bogu.
  I myslac w ten sposob ozenisz sie z baba, a nie z kobieta, bo bedziesz od niej oczekiwal cech baby, a nie cech kobiety./
  ///

  No więc właśnie. O to chodzi. Piszesz o czymś czego nie ma. A ja piszę o faktach. Tym się różnimy.
 • @ezaw 20:08:24
  Czego nie ma wedlug ciebie?

  Bab o ktorych piszesz???
 • Kabała pochodzi z Talmudu
  Kabała jest bowiem pochodną Talmudu, jako jego kodowanie.
  Dawno zauważono, że wszystkie drukarskie edycje Talmudu mają luki, co tłumaczono ocenzurowaniem.Żydzi wyraźnie mówili, że Mojżesz nie wszystko zapisał, gdyż niektóre rzeczy były tak tajne, że musiały być przekazywane i nauczane tylko ustnie – aby nie dostały się do świadomości niepowołanych.Z tego wynika, że jest to żydowska wiedza tajemna.
  Podstawowym nakazem jest eksponowanie prawa korzystnego dla Żyda i naciąganie go, co nazywa się teraz falandyzacją.Tak jak lichwa żydowska była najostrzejsza tak prawo żydowskie było najokrutniejsze– zwłaszcza wobec obcych.Jak zauważył Volter to ŻADEN NARÓD NIE BYŁ TAK ZŁOŚLIWY W TRIUMFIE I TAK PODŁY W KLĘSCE.zauważono, że Talmud jest tak doskonałym kodeksem mafijnym, że każdy dobry złodziej, któremu się powiodło, żydokratą być musi.Talmud mówi DZIEL SIĘ KRADZIONYM – ze wszystkimi którzy o tym wiedzą– co jest właśnie podstawą korupcji i zorganizowanej przestępczości, nazywanej dintojrą czyli Sądem Rabinackim.instytucjonalny sojusz elity społecznej z bandytyzmem opisał Henryk Sienkiewicz w I wersji Quo Vadisa, którą pozwolił ocenzurować za milion rubli i nagrodę Nobla. Protokoły Mędrców Syjonu, które są aktualizacją Talmudu. Ktoś zauważył, że 95 procent czytelników Protokołów to młodzież żydowska, która uczy się na tym polityki. PAŃSTWO OBYWATELSKIE MUSI ZNIKNĄĆRAZ NA ZAWSZE. W tym celu należy zwalczać instytucje i jednostki państwa obywatelskiego, zastępując je instytucjami masońskimi. Szczególnie ważne są instytucje siłowe. Protokoły Mędrców Syjonu mówią wyraźnie, że należy popierać kapitał spekulacyjny i pasożytniczy. Popierać monopole, torpedować i niszczyć wszelką inicjatywę obywatelską – pilnować i neutralizować jednostki z inicjatywą, tworzyć wokół nich atmosferę niemożności.W PRZYPADKU GŁOŚNYCH ODKRYĆ SPOWODOWAĆ ICH SPRZEDANIE ZA GRANICĘ. NIE DOPUSZCZAĆ DO PUBLIKACJI ZAWIERAJĄCYCH WARTOŚCI OPISÓW WYNALAZCZYCH. Plan jest oparty na sojuszu i współdziałaniu niemiecko-żydowskim i grze na nienawiści Polaków z Rosjanami. Mamy tu więc sekwencje, jak kapitał kryminalny został przetworzony w mafijno-monopolistyczny, ten w polityczny a polityczny w globalny – gdy już rabuje się państwa i skazuje na zagładę narody, jakoby uciskane przez te państwa.W EUROPIE WCIĄŻ ROŚNIE W SIŁĘ JEDNO PAŃSTWO, KTÓRE NAZYWA SIĘ ŻYDOSTWEM.W Polsce, gdzie policją polityczną jest Mossad, jak jeszcze niedawno NKWD i KGB, nawet z tym się nie kryją.W Polsce nazywa się to teraz kapitałem zawłaszczeniowym.Bodaj najlepiej sformułowali to rządzący Polską liberałowie, że TRZEBA UKRAŚĆ MILION DOLARÓW ŻEBY BYĆ UCZCIWYM – co jest właśnie formułą KAPITAŁU MAFIJNEGO, gdyż każdy dobry złodziej, któremu się powiodło, żydokratą być musi.
  Najbardziej niesamowita jest jednak opublikowana w Krakowie w r. 1913 broszura Prawo Wyższej Rasy. Otóżjest w niej mowa, że skoro Francuzi zostali zdominowani społecznie, politycznie i rasowo przez Żydów, to teraz Francuzom – którzy nie chcą być Żydami – pozostają rezerwaty. Takie jak w USA dla Indian tylko WE FRANCJI.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej