Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
167 postów 4448 komentarzy

dywagator

ezaw - What God prescribed. That's the law!

Zatrute źródło MASONERIA (9) Okultyzm

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Praca zbiorowa pod redakcją ks. Tadeusza Kiersztyna Kraków 2010 © ks. Tadeusz Kiersztyn, 2010 Wydanie drugie, poprawione. Non profit. Wydawca: ks. Tadeusz Kiersztyn - udziela prawa do niekomercyjnego rozpowszechniania niniejszego

 

 

 

 

 

Okultyzm


 


 

Zapoznajmy się teraz z promowanym przez kabałę okultyzmem, który przejęli Różokrzyżowcy i wszelkiego rodzaju magowie, a który stał się religią wyznawaną przez masonów wyższych stopni.

Za główne narzędzia kabalistycznej magii służą język hebrajski i Pismo Święte Starego Testamentu. Pisownia hebrajska nie posiada liczb i ich rolę spełniają litery alfabetu, które przedstawiają zarazem wartości liczbowe. Dzięki temu, każde słowo (suma poszczególnych liter) tworzy jakąś liczbę. Na przykład słowo JHWH (Jahwe) daje liczbę 72. Dla kabalistów jest to przesłanie, że Jahwe ma 72 imiona. Następnie kabalista wynajduje je w Piśmie Świętym w ten sposób, że szuka nazw o tej samej wartości liczbowej. Gdy już ustali komplet boskich imion, będzie mógł bogiem manipulować za pomocą zaklęć, recytując w ekstatycznym transie jego imiona, aż do chwili osiągnięcia nad nim magicznej mocy. W ten sam sposób - jak wierzą - można zmuszać do posłuszeństwa wszystkie istoty boskie ze świata Sefirot. Stosowane są jeszcze inne techniki pomocne w ustalaniu słów-mocy i zaklęć, polegające na permutacji samogłosek lub na odnajdywaniu w Piśmie Świętym tajemnych przekazów i pouczeń za pomocą akrostychu i anagramu.

Dla kabalistów język hebrajski jest święty, gdyż uważają, że jest ściśle związany z najgłębszą, duchową istotą świata. Ma według nich wartość mistyczną, bo odzwierciedla język stwórczy boga.

Natomiast Stary Testament nie jest dla kabalisty objawionym Słowem Bożym, które trzeba zgłębiać, by pozostać w prawdzie przez posłuszeństwo Jezusowi Mesjaszowi, na którego te pisma wskazują. Dla kabalisty Stary Testament jest ukrytym kodem, symbolicznym zapisem tajemnej wiedzy, niezbędnym rekwizytem do czynienia czarów. Kabalista szuka w tekście ksiąg Starego Testamentu ukrytych przekazów lub słów i liczb, które En-Sof użył na wydobycie z siebie danej kreacji, bo wierzy, że te słowa mają moc stwórczą, którą chce zawładnąć.

Żydowska kabała jest praktycznym podręcznikiem czarnoksięstwa i czarów, jak przy użyciu imion boskich dokonywać cudów (taumaturgia), jakie stosować rytuały, by zmuszać „bogów" i duchy do określonych działań (teurgia), jak wykonywać amulety i talizmany (jakie słowa hebrajskie na nich umieszczać), jak układać anielskie alfabety, jak posługiwać się zaklęciami przeciwko „demonom" i ludziom (zdejmowanie i nakładanie klątw, złych uroków), jak uzdrawiać (m.in. przez stosowanie organów zwierzęcych, a obecnie za pomocą homeopatii), jak zapewniać zdrowie lub pomyślność czy podbić serce kobiety itd. Kabała uczy wywoływać dusze zmarłych, przepowiadać przyszłość (tarot) oraz „egzorcyzmować" (kabała zakłada bowiem wędrówkę dusz, reinkarnację, a w związku z tym, ponieważ uważa, że niektóre dusze poza kolejnością wchodzą w człowieka, uczy jak je „egzorcyzmować"). Okultyzm płynący z kabały przeniknął współczesny nam świat tak, jak przenikają promienie rentgena, w sposób nieodczuwalny, wyniszczając w ludziach wiarę, rozsądek i instynkt samozachowawczy. Dotarł już także do najmłodszych dzieci wkomponowany w gry, bajki, książki typu Harry Potter.

Jeśli jesteś katolikiem i człowiekiem wierzącym, to nie możesz mieć cienia wątpliwości, kto stoi za tymi czarami i czyją mocą posługują się kabaliści. Pomyśl też, jak nieszczęśliwi są ludzie, którzy ulegają tak wielkiemu złudzeniu; diabeł spełnia ich życzenia, bo przecież ich wiara i praktyki są jego pomysłem na zniszczenie Kościoła i ich samych.


 

KOMENTARZE

 • Szanowny Panie,
  Kabaliści są jedynie niewielką sektą w Judaizmie, który jest Religią o wiele głębszą niż liczenie słówek, natomiast Pański tekst sugeruje, iż opiera się na czarnoksięstwie i magii.
  Myślę, iż nie ma Pan prawa tak deprecjonować Judaizmu, który jest kolebką i podstawą Chrześcijaństwa oraz Cywilizacji Łacińskiej.
  Dla przykładu podam, iż Judaizm nie uznaje - wymienionego przez Pana - diabła, z uwagi na to iż Wszechmogący nie byłby wszechmogący, gdyby jakieś Jego Stworzenie było silniejsze od Niego.
  Wydaje mi się, iż sugeruje Pan istnienie dwóch B*gów, z których ten Drugi stworzył diabła silniejszego od Jego "współregenta".
  To czysty Manicheizm, czyli Herezja, nie mająca z Wiarą katolicką, której niby to Pan broni przed mitycznymi "masonami", nic wspólnego :-)
  A poza tym nie wyobrażam sobie, aby ci "masoni wyższych stopni" dzielili się właśnie z Panem, nie-masonem swoimi przekonaniami religijnymi, gdyż Religia jest - podobno - w Wolnomularstwie kwestią prywatną i nie podlegającą dyskusji, a jeżeli zwierzali się Panu z taaaakich sekretów, to tylko jako swojemu .:Bratu:. :-)))))
  proponuję ostudzić emocje i zająć się przegonieniem rządzącej Hołoty, a nie tematami zastepczymi.
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Marek Stefan Szmidt 13:27:56
  Drogi panie nawet jeśli tylko 5 osób w Judaizmie zajmuje się podobnymi rzeczami to znaczy że jest to złe.

  To nie są moje słowa tylko słowa ludzi badających te kwestie.

  Kabała pewnie ma różne strony ale ogólnie jest to nauka sprzeczna z Prawdą objawioną przez Zbawiciela i każdy kto ma pewną wiedzę na ten temat orientuje się w temacie.

  Jeśli ma pan problem z orientacją proszę nie poprzestawać na tych słowach ale badać i szukać. Przy tym modlić się bo tylko mając ducha można to pojąć.

  Nie znaczy to oczywiście że te słowa wiernie oddają całą prawdę o Kabale czy innych, one zaledwie odnoszą się do pewnych faktów.
  Wiedząc jednocześnie że własciwa droga prawdy życia jest jedna wiemy automatycznie że inne ścieżki są niewłaściwe.

  Jeśli jak pan twierdzi Judaizm to kolebka chrześcijaństwa to dlaczego ta kolebka nie trzyma się Prawdy i Zbawiciela ale szuka poza nim? Jezus przyniósł nam PEŁNIĘ poznania, po co więc wymyślać na nowo koło?
 • @ezaw 13:44:02
  Szanowny Panie,
  jako Katolik nie mam problemów w dyskusji z Osobami o innych przekonaniach, więc zapytam Pana:
  Kto - dokładnie - dał Panu prawo do publikowania opinii: "jeśli tylko 5 osób w Judaizmie zajmuje się podobnymi rzeczami to znaczy że jest to złe" - czym krytykuje Pan Zasadę dania Osobie ludzkiej przymiotu Wolnej Woli przez Stwórcę, a więc uprawia Herezję? Takie opinie może mieć Pan prywatnie (Wolna Wola), ale nie epatować nimi w "przestrzeni publicznej", celem - jak mniemam - wywołania nietolerancji i niechęci do określonej grupy Obywateli, innego Wyznania, czy pochodzenia etnicznego.
  Dodatkowo, proszę o dokładne określenie dla Kogo "jest to złe": może dla Prawdziwych Polaków, a może dla Łysych, czy Cyklistów?
  Na koniec dodam, iż szermowanie Imieniem Zbawiciela celem uprawdopodobnienia swoich, subiektywnych ocen, także uważam za nadużycie Wolnej Woli, która przecież podlega Samoograniczeniu, a
  istotą Nauczania jest Miłość Bliźniego, a więc Zrozumienie dla Jego Wad i ewentualnych Błędów :-)
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Marek Stefan Szmidt 13:27:56
  //
  Myślę, iż nie ma Pan prawa tak deprecjonować Judaizmu, który jest kolebką i podstawą Chrześcijaństwa oraz Cywilizacji Łacińskiej.
  //

  Podstawa chrzescijanstwa judaizm???

  Nie, nie jest to zgodne z Biblia.
  Mesjasz byl zapowiedziany Adamowi i Ewie!!!
  Nie Mojzesz, lecz Mesjasz!

  Poza tym, judaizm dzisiejszy nie jest ta sama religia, ktora istniala przed zburzeniem Swiatyni w Jerozolimie, bo nie ma Kaplana, nie ma ofiar...

  Nie obecny judaizm uksztaltowal sie stopniowo PO zaburzeniu Jerozolimy i jest rabinistyczny.

  Judaizm na pewno nie ani kolebka, ani podstawa chrzescijanstwa, bo judaizm wtedy po prostu nie istnial.

  Chrzescijanstwo, wiara w Mesjasza, oczekiwanie na Mesjasza bylo juz od Adama i Ewy!
  Jest podstawa, jest pierwsza religia.
 • @bar-bara 14:38:39
  Szanowna Pani,
  Jasne!
  a Stary i Nowy Testament napisali maoiści :-)
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Marek Stefan Szmidt 14:14:39
  Proszę Pana,

  zrozumienie wad i słabości drugiego nie wyklucza rozumienia tego skąd pochodzą jego wady i słabości. Dokładnie odwrotnie. Cała wiara żydowska i wszyscy jej prorocy zawsze opierali swoje doświadczenie na racjonalnych przesłankach, na pojmowaniu całości, tego co z czego wynika i przestrzegali, wręcz gromili przestrzegając przed tym!

  Kto więc Żydom dał prawdo do publikowania? Kto dał PROROKOM Prawo do?
 • @Polaczok 15:04:52
  W jakim sensie? Czy ktoś mówi tutaj coś o nierobieniu? Trzeba robić, trzeba rozeznawać, trzeba się uczyć i trzeba wiedzieć co się robi. Aby być zbawionym. Nie czekać na zbawiciela bo zbawiciel nie przyjdzie pomimo, on przyjdzie przez, jeśli my będziemy mieli go w sobie i będziemy chodzić w łasce, jeśli będziemy trwać w zbawieniu. Wtedy i tylko wtedy.
 • @Marek Stefan Szmidt 14:45:58
  Brakiem zrozumienie nie nalezy sie popisywac.
 • @ezaw 14:47:27
  Szanowny Panie,
  podstawą Cywilizacji Łacińskiej jest uznanie Człowieka, jako Osoby stworzonej Aktem i posiadającej Duszę oraz niezbywalne przymioty, do których należy także Wolna Wola.
  Stąd więc, kwestionowanie prawa np. Izraelitów (dotyczy to też innych Nacji) do używania owej Wolnej Woli, poprzez głoszenie tego co uważają za słuszne (nieważne, czy Ja, czy Pan mamy inne zdanie w tej kwestii) stwarza w konsekwencji sytuację, gdzie Osoby o trochę słabszym rozeznaniu w wielu kwestiach (a takich istnieje statystyczna większość) mogą podjąć sugestię, iż Osoby pochodzące np. od Izraela są czymś gorszym, mniej wartościowym, etc., a przez to Łamać zasady Katolickiej Nauki Społecznej, głoszącej Miłość Bliźniego.
  Tak więc, i Pan, i owi Prorocy, w państwie kierującym się zasadami etyki Cywilizacji Łacińskiej, o które Ja się dopominam, mają Prawo do wyrażania swoich opinii.
  Zaś Osobom posiadającym inne zdanie zalecam rozważenie przypowieści o belce we własnym oku oraz pamięć o tym, że "nie sądź, albowiem będziesz sądzony".
  W praktyce, polemika np. z Kabalistami, czy Okultystami polegać powinna - według zasad etyki Cywilizacji Łacińskiej - na przedstawieniu merytorycznym Ich poglądów, którym można przeciwstawić swoje Własne. Oraz zachęceniu do wyciągnięcia przez Czytelnika własnego poglądu w tej kwestii, unikając wszelkiej indoktrynacji.
  Służy to poprawieniu Obyczaju oraz uczy wysłuchiwania Racji innej Osoby ludzkiej, a przez to wyrażenie swojego Szacunku dla Dzieła Stworzenia, które uczyniło Człowieka niepowtarzalną indywidualnością.
  Zaślepienie w kwestii poglądów i sumienia jest na rękę Osobom, które zwalczają etykę Cywilizacji Łacińskiej, której zachowanie - jak mniemam - leży także w Pańskim zamiarze.
  Zatem: zacznijmy od poprawienia Obyczaju i zważania na Racje innych Osób :-)
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @bar-bara 15:32:49
  Szanowna Pani, bardzo mi przykro, jeżeli mój żart Panią uraził :-)
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Marek Stefan Szmidt 15:33:39
  Szanowny Panie, Wolna Wola to jest Wolna Wola. Czy ja panu wolną wolę odbieram pisząc coś na pana temat? Czuje się pan winny? To pana problem i pana sumienia nie mojego. Zgodnie bowiem z zasadą Wolnej Woli które nie jest dana od ludzi lecz od Boga każdy może robić co chce... zgodnie z taką dogmatyką dochodzimy do wypaczenia istoty i RÓBTA CO CHCETA.

  Jeśli więc wyznaje Pan zasadę RÓBTA CO CHCETA to o co ma pan zaś pretensję. Pan się zajmuje kabałą i okultystycznym wpływaniem na ludzi, wywieraniem wpływu a ja piszę i publikuję to co obnaża te oszustwa.

  Pan się podpisuje zarówno pod Jezusem jak i pod Szatanem. To pana wybór, wolna wola prawda? Tylko w takim razie po co pan próbuje wpływać na moją wolną wolę? A może pan myśli że mi nie wolno, odbiera min pan prawo wolnej woli? Co?

  No jak to jest z panem Panie Szmidt? Może Polska i Polacy to nie jest tolerancyjny kraj. może nie warto tutaj się męczyć tylko wrócić do macierzy?
 • @bar-bara 14:38:39
  ///
  Jest podstawa, jest pierwsza religia.
  ///

  Pierwszą w znaczeniu że jest PRZED innymi bo jest JEDYNĄ PRAWDZIWĄ DROGĄ ŻYCIA. Inne są fałszywe, niepełne, błędne.
 • @Marek Stefan Szmidt
  Panie Szmidt,

  Panu brakuje zdolności honorowych, czyli zdolności rozróżniania, czułości, czyli innymi słowy właściwiej miary, odniesienia i SZACUNKU. A jest Pan ode mnie człowiekiem dwukrotnie starszym i powinien mieć w związku z tym raczej lepsze rozeznanie ode mnie. Tm bardziej że mieni się pan Konserwatystą i monarchistą. W tym może tkwi błąd postrzegania, porządku jaki Pan przyjmuje za realny. Ja mam prawo również projektować swój porządek postrzegania... a w rzeczywistości nasze podejście weryfikuje życie, świat i prawa w których żyjemy i od których zależymy. Co jest lepsze, co zwycięży... co jest naprawdę ważne a co wcale?
 • @
  Dla chcacych dowiedzieć sie jaką "religią" jest dzisiejszy judaizm rabiniczny proponuje poczytac wykładów ks. Chrostowskiego :
  http://www.youtube.com/watch?v=U35wGChYU14
  http://www.youtube.com/watch?v=Nm19MIzszdM
  http://www.youtube.com/watch?v=g8PpcNBUfmk&feature=related

  Lub książkę Feliksa Konecznego "Cywilizacja Zydowska" :

  http://www.w-sercu-polska.org/przeczytaj/Feliks%20Koneczny%20Cywilizacja%20zydowska.pdf
 • @ezaw 15:55:33
  jak zwykle totalniactwo - jak nie ma argumentów, to rozpoczynają się wyzwiska, na które nie odpowiadam, lecz tylko się :-)
  co do zdolności honorowej: piszę pod własnym nazwiskiem i zdjęciem, a Pan się ukrywa pod kabalistyczno/okultystycznym pseudonimem... :-)))))))))))
  mimo wszystko:
  z należytym poważaniem, jako Osobie ludzkiej
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Marek Stefan Szmidt 19:56:30
  O jakich wyzwiskach mowa?

  Owszem pod pseudonimem. Co w tym złego? Ja nie jestem monarchistą i konserwatystą i żadnym innym wielkim działaczem. Robię tylko to co robię. I tyle.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej